investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie ve čtvrtek prudce vzrostly

23.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Česká zbrojovka dodá Ukroboronpromu díly k puškám CZ BREN 2

23.02.2024
CZGprodej

Avast musí v USA zaplatit pokutu a přestat prodávat data o uživatelích

23.02.2024
regulacesoudusačesko

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

OpenAI zkoumá možnost výroby vlastních čipů pro umělou inteligenci

06.10.2023

Vytvoření vlastního čipu by si podle odborníků vyžádalo rozsáhlé investice a pravděpodobně by trvalo několik let...

Americká společnost OpenAI, který vyvinula populární chatovací systém ChaGPT, zkoumá možnost výroby vlastních čipů pro umělou inteligenci (AI). Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené s plány podniku. OpenAI podle nich v této souvislosti dokonce začala zvažovat převzetí některé čipové firmy.

Společnost OpenAI diskutuje podle zdrojů už od loňského roku o různých možnostech, jak řešit nedostatek čipů pro umělou inteligenci. Tyto možnosti zahrnují vytvoření vlastního čipu, užší spolupráci s dodavateli čipů i větší diverzifikaci dodávek.

Vytvoření vlastního čipu by si podle odborníků vyžádalo rozsáhlé investice a pravděpodobně by trvalo několik let. Převzetí některého čipového podniku by tento proces nicméně mohlo urychlit.

Společnost OpenAI se k informacím agentury Reuters odmítla vyjádřit. Šéf podniku Sam Altman si ale už dříve veřejně stěžoval na nedostatek čipů pro umělou inteligenci. Více než 80 procent globálního trhu s čipy vhodnými pro aplikace založené na umělé inteligenci kontroluje americká společnost Nvidia.

Společnost OpenAI koncem loňského listopadu zdarma zpřístupnila ChatGPT veřejnosti a systém si rychle získal značnou popularitu. ChatGPT dokáže na základě jednoduchých dotazů generovat články, eseje, vtipy, ale i poezii. Na základě obrovského množství dat se učí, jak odpovídat na podněty uživatelů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top