investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Tesla uvedla elektrický pick-up Cybertruck

01.12.2023
EVautotechnologietesla

ECB klade na Société Générale kvůli riziku přísnější požadavky

01.12.2023
bankaevroparegulace

Ranní zpravodaj: Americké akcie byly ve středu smíšené

30.11.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Vista Outdoor odmítl nabídku na spojení s českou Colt CZ

30.11.2023
CZGakviziceinvestice

Opatrnost před zítřejší tiskovou konferencí Trumpa

10.01.2017

Investoři na světových trzích vybírali zisky, zejména na tzv. „Trumpových obchodech“. Investoři budou vyhlížet zítřejší tiskovou konferenci Donalda Trumpa, ...

Investoři na světových trzích vybírali zisky, zejména na tzv. „Trumpových obchodech“. Investoři budou vyhlížet zítřejší tiskovou konferenci Donalda Trumpa, kde by mohl naznačit konkrétnější obrysy svých plánů, které mohou mít zásadní vliv na většinu sektorů akciového trhu.

Dolar pokračoval druhý den v oslabování, zlato a dluhopisy rostly, akcie vesměs ztrácely. Jednou z výjimek byli technologické akcie v indexu Nasdaq, který porazil trend a posílil. Dobře si vedly také biotechnologické tituly. Ropa a zejména zemní plyn výrazně ztrácely i přes oslabování dolaru.

Makrodata z Číny ukazují na rostoucí inflaci, jak nákladovou tak spotřebitelskou. Prodej aut pro spotřebitele se v prosinci zvýšil meziročně o velmi silných 17,1 %. Alibaba chce v Americe vytvořit milion pracovních míst pro malé firmy, které by mohly na platformě společnosti prodávat své výrobky přímo čínským spotřebitelům.

Valeant prodává některé své značky a produktové řady společnosti L’Oreal za 1,3 mld. USD a za necelou miliardu USD čínskému soukromému konglomerátu Sanpower. Společnost Mars koupila firmu VCA, která poskytuje veterinární služby a produkty, za více než 9 mld. USD v pokračujícím trendu expanze potravinářských gigantů do segmentu služeb pro zvířata.

Tento týden oficiálně začíná výsledková sezóna, v pátek reportuje trojice velkých bank JPMorgan, Bank of America a Wells Fargo. Reportovat bude také BlackRock.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top