investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Netflix opět přidal více uživatelů, než trh očekával

17.10.2017

Americkému mediálnímu gigantovi a poskytovateli videoslužeb Netflix přibylo ve třetím čtvrtletí celosvětově 5,3 milionu předplatitelů..

Americkému mediálnímu gigantovi a poskytovateli videoslužeb Netflix přibylo ve třetím čtvrtletí celosvětově 5,3 milionu předplatitelů. Je to víc, než analytici očekávali. Tržby rostly meziročně o cca 30 % na téměř 3 miliardy dolarů. Čistý zisk vzrostl z 52 mil. USD na 130 mil. dolarů.

Netflix dále potvrdil dobrý výhled na další čtvrtletí. Chce zvýšit počet předplatitelů o 6,3 milionu. Firma chce dále zvýšit fokus na produkci vlastních pořadů, na které chce v příštím roce vynaložit 7 až 8 mld. USD, oproti letošním cca 6 miliardám.

Komentář analytika BH Securities Martina Vlčka:

"Netflix potvrdil, že cena u předplatného za video služby je neelastická, tedy že firma zvýšením ceny dokáže zvýšit celkové tržby, protože předplatitelé zůstanou loajální a kvůli zvýšení ceny měsíčního předplatného o jeden až dva dolary většina z nich nebude měnit poskytovatele služeb, se kterým jsou jinak spokojení. Firma tak potvrzuje své silné postavení jak na trhu, tak v očích spotřebitelů a nadále zůstává silnou a perspektivní růstovou společností."

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top