investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

SpaceX nabídl další akcie

07.12.2023
akcieburzainvestice

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely smíšeně

06.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Tržby obchodníků klesají již půldruhého roku

06.12.2023
cenaobchodtržbyčesko

Netflix opět přidal více uživatelů, než trh očekával

17.10.2017

Americkému mediálnímu gigantovi a poskytovateli videoslužeb Netflix přibylo ve třetím čtvrtletí celosvětově 5,3 milionu předplatitelů..

Americkému mediálnímu gigantovi a poskytovateli videoslužeb Netflix přibylo ve třetím čtvrtletí celosvětově 5,3 milionu předplatitelů. Je to víc, než analytici očekávali. Tržby rostly meziročně o cca 30 % na téměř 3 miliardy dolarů. Čistý zisk vzrostl z 52 mil. USD na 130 mil. dolarů.

Netflix dále potvrdil dobrý výhled na další čtvrtletí. Chce zvýšit počet předplatitelů o 6,3 milionu. Firma chce dále zvýšit fokus na produkci vlastních pořadů, na které chce v příštím roce vynaložit 7 až 8 mld. USD, oproti letošním cca 6 miliardám.

Komentář analytika BH Securities Martina Vlčka:

"Netflix potvrdil, že cena u předplatného za video služby je neelastická, tedy že firma zvýšením ceny dokáže zvýšit celkové tržby, protože předplatitelé zůstanou loajální a kvůli zvýšení ceny měsíčního předplatného o jeden až dva dolary většina z nich nebude měnit poskytovatele služeb, se kterým jsou jinak spokojení. Firma tak potvrzuje své silné postavení jak na trhu, tak v očích spotřebitelů a nadále zůstává silnou a perspektivní růstovou společností."

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top