investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Nelamte hůl nad akciemi

25.10.2018

Při pohledu na to, co se děje na amerických akciových trzích, se nejednomu investoru, makléři či správci portfolií orosí čelo studeným potem...

Při pohledu na to, co se děje na amerických akciových trzích, se nejednomu investoru, makléři či správci portfolií orosí čelo studeným potem. Z hlediska technické analýzy situace nevypadá vůbec růžově. Pokud se podíváme na jeden z hlavních akciových indexů S&P 500, uvidíme, že od prvních říjnových dní ztratil zhruba 10 procent a skončil na hodnotě 2656,10 bodu.

Čtenář by mohl namítnout, že to už tady bylo na začátku roku a pak trhy šly na nová maxima. Ano, ale teď je situace mírně odlišná. Zmíněný index se totiž, narozdíl od zimní korekce, razantně dostal pod 200-denní klouzavý průměr a ani fundament nenasvědčuje tomu, že by se měla historie v nejbližší době opakovat a že se trhy dostanou na nová maxima i tentokrát. Celní válka, zvyšování sazeb, mrtví novináři na ambasádách. Těžko se hledá zpráva, která by situaci zklidnila.

 

V tak složité době je nejdůležitější nezmatkovat a pečlivě vybírat akcie, do kterých investovat. Lidé jsou zvláštní tvorové a i v dobách krizí si neodpustí některé ze svých hříchů. Za stabilnější firmy, které by nemusely být zasaženy možnou krizí, patří výrobci tabákových výrobků, alkoholu či provozovatelé kasin. Někteří z nich dokonce nabízí stabilní dividendový výnos.

 

I na malé pražské burze lze najít výrobce alkoholu i tabákových výrobků. Oba nabízejí dividendu a obě tyto firmy jsou po významné korekci. Jedná se o akcie Philip Morris ČR a Stock Spirits. Na trzích za oceánem je možností více. Známým výrobcem tabákových výrobků je například Altria Group nebo Philip Morris International. I tyto firmy vyplácejí pravidelně dividendu.


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!