investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Březen přišel na Wall Street s velkým rozmachem

04.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Index Nasdaq Composite ve čtvrtek uzavřel růstem o 0,9 %

01.03.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Meta přestane v USA a Austrálii platit vydavatelům za zpravodajský obsah

01.03.2024
metausa

Nejrychleji rostoucí firmou v Evropě je česká Raylyst

01.03.2024
evropapodnikáníčesko

Nelamte hůl nad akciemi

25.10.2018

Při pohledu na to, co se děje na amerických akciových trzích, se nejednomu investoru, makléři či správci portfolií orosí čelo studeným potem...

Při pohledu na to, co se děje na amerických akciových trzích, se nejednomu investoru, makléři či správci portfolií orosí čelo studeným potem. Z hlediska technické analýzy situace nevypadá vůbec růžově. Pokud se podíváme na jeden z hlavních akciových indexů S&P 500, uvidíme, že od prvních říjnových dní ztratil zhruba 10 procent a skončil na hodnotě 2656,10 bodu.

Čtenář by mohl namítnout, že to už tady bylo na začátku roku a pak trhy šly na nová maxima. Ano, ale teď je situace mírně odlišná. Zmíněný index se totiž, narozdíl od zimní korekce, razantně dostal pod 200-denní klouzavý průměr a ani fundament nenasvědčuje tomu, že by se měla historie v nejbližší době opakovat a že se trhy dostanou na nová maxima i tentokrát. Celní válka, zvyšování sazeb, mrtví novináři na ambasádách. Těžko se hledá zpráva, která by situaci zklidnila.

 

V tak složité době je nejdůležitější nezmatkovat a pečlivě vybírat akcie, do kterých investovat. Lidé jsou zvláštní tvorové a i v dobách krizí si neodpustí některé ze svých hříchů. Za stabilnější firmy, které by nemusely být zasaženy možnou krizí, patří výrobci tabákových výrobků, alkoholu či provozovatelé kasin. Někteří z nich dokonce nabízí stabilní dividendový výnos.

 

I na malé pražské burze lze najít výrobce alkoholu i tabákových výrobků. Oba nabízejí dividendu a obě tyto firmy jsou po významné korekci. Jedná se o akcie Philip Morris ČR a Stock Spirits. Na trzích za oceánem je možností více. Známým výrobcem tabákových výrobků je například Altria Group nebo Philip Morris International. I tyto firmy vyplácejí pravidelně dividendu.


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!