investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Banky blokují Binance přístup do bankovního systému v USA

09.06.2023
bankabitcoinkryptousa

Bern pomůže bance UBS při problémech s Credit Suisse

09.06.2023
akvizicebankaevropapeníze

Trhy nyní budou čelit odtoku likvidity

08.06.2023
S&P500akcieekonomikanasdaqusa

Aerolinky Wizz Air loni snížily ztrátu

08.06.2023
aerolinkyevropatržby

Nastavení úrokových sazeb v USA

19.06.2019

Dnes večer Americká centrální banka (Fed) zveřejní výši úrokových sazeb na další období...

Dnes večer Americká centrální banka (Fed) zveřejní výši úrokových sazeb na další období. Při pohledu na obchodování s futures kontrakty na Fed funds rate lze vidět, že trh očekává z 83 procent, že dnes ke změně úrokových sazeb nedojde a sazby zůstanou v pásmu 2,25 - 2,50 procenta, kde se drží od prosince loňského roku. Trh však připouští 17 procentní pravděpodobnost, že se dnes dočkáme snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu.

U dalšího zasedání Fedu, na kterém se bude rozhodovat o úrokových sazbách, je však již situace jiná. Na konci července trh očekává, že Fed na 71 procent přistoupí ke snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu. Dále dle trhu existuje 15 procentní pravděpodobnost, že se úrokové sazby sníží o půl procentního bodu. Trh přitom věří pouze ze 14 procent, že úrokové sazby zůstanou beze změny.

 

V dnešním statementu Fedu budou obchodníci ostražití na slovo „patient“, které by se dalo přeložit jako “trpělivý”. Pokud toto slovo ze zápisu vypadne, poskytne to jasnější signál o tom, že je Fed připraven v červenci se sazbami hýbat. Pokud by však toto slovo v zápisu zůstalo, přineslo by to na trh určitou míru překvapení, která by pravděpodobně změnila současná očekávání. Znamenalo by to totiž signál, že Fed je se současným vývojem americké ekonomiky, mírou inflace i situací na trhu práce celkem spokojený a prozatím nevidí důvod do současného stavu zasahovat. 


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!