investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Firmě Nike kvůli silnějšímu dolaru a růstu nákladů klesl zisk o 22 %

30.09.2022
akciesvěttržbyusa

Akcie Porsche první den na burze zprvu posílily, ale uzavřely na emisní ceně

30.09.2022
VWakcieburzaiponěmecko

Philipu Morris ČR stoupl v pololetí zisk o 5,8 %

29.09.2022
podnikánítržbyčesko

O akcie Porsche je zájem, Volkswagen jejich cenu stanovil na 82,50 eura

29.09.2022
VWakcieautoburzaipo

Nastavení úrokových sazeb v USA

19.06.2019

Dnes večer Americká centrální banka (Fed) zveřejní výši úrokových sazeb na další období...

Dnes večer Americká centrální banka (Fed) zveřejní výši úrokových sazeb na další období. Při pohledu na obchodování s futures kontrakty na Fed funds rate lze vidět, že trh očekává z 83 procent, že dnes ke změně úrokových sazeb nedojde a sazby zůstanou v pásmu 2,25 - 2,50 procenta, kde se drží od prosince loňského roku. Trh však připouští 17 procentní pravděpodobnost, že se dnes dočkáme snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu.

U dalšího zasedání Fedu, na kterém se bude rozhodovat o úrokových sazbách, je však již situace jiná. Na konci července trh očekává, že Fed na 71 procent přistoupí ke snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu. Dále dle trhu existuje 15 procentní pravděpodobnost, že se úrokové sazby sníží o půl procentního bodu. Trh přitom věří pouze ze 14 procent, že úrokové sazby zůstanou beze změny.

 

V dnešním statementu Fedu budou obchodníci ostražití na slovo „patient“, které by se dalo přeložit jako “trpělivý”. Pokud toto slovo ze zápisu vypadne, poskytne to jasnější signál o tom, že je Fed připraven v červenci se sazbami hýbat. Pokud by však toto slovo v zápisu zůstalo, přineslo by to na trh určitou míru překvapení, která by pravděpodobně změnila současná očekávání. Znamenalo by to totiž signál, že Fed je se současným vývojem americké ekonomiky, mírou inflace i situací na trhu práce celkem spokojený a prozatím nevidí důvod do současného stavu zasahovat. 


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!