investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Mercedes-Benz loni zvýšil zisk o 34 procent

17.02.2023

Zaměřil se na dražší auta...

Výrobce luxusních aut Mercedes-Benz loni zvýšil konsolidovaný čistý zisk o 34 procent na 14,8 miliardy eur (351 miliard Kč). Německé automobilce pomohlo účinnější řízení nákladů a také to, že se zaměřila na auta vyšší třídy, která mají vyšší ziskovou marži. Firma ale ve svém dnešním sdělení varovala před nižším ziskem v letošním roce, zejména kvůli ekonomické nejistotě.

Tržby loni vzrostly o 12 procent na 150 miliard eur, provozní zisk se zvýšil o 28 procent na 20,5 miliardy eur. Prodej aut vzrostl o pět procent na 2,04 milionu, z toho prodej aut ze segmentu nejvyšší třídy se zvýšil o osm procent.

Mercedes-Benz byl jednou z několika německých firem, které nezhoršily původně stanovené cíle na rok 2022. Loni v říjnu automobilka dokonce zvýšila odhad zisku, navzdory nestabilnímu prostředí a problémům v dodavatelském řetězci. V letošním roce ale očekává zisk mírně pod úrovní loňského roku a prodej aut zhruba na stejné úrovni jako loni.

Ve čtvrtek Mercedes-Benz oznámil, že odkoupí své akcie až za čtyři miliardy eur. S nákupy na burze chce zahájit v březnu a pokračovat v nich až dva roky. Mercedes se také dohodl se dvěma největšími akcionáři, státní čínskou společností Beijing Automotive Group (BAIC) a čínskou Geely Group, že každý udrží svůj podíl ve skupině pod deseti procenty.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top