investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Mercedes-Benz loni zvýšil zisk o 34 procent

17.02.2023

Zaměřil se na dražší auta...

Výrobce luxusních aut Mercedes-Benz loni zvýšil konsolidovaný čistý zisk o 34 procent na 14,8 miliardy eur (351 miliard Kč). Německé automobilce pomohlo účinnější řízení nákladů a také to, že se zaměřila na auta vyšší třídy, která mají vyšší ziskovou marži. Firma ale ve svém dnešním sdělení varovala před nižším ziskem v letošním roce, zejména kvůli ekonomické nejistotě.

Tržby loni vzrostly o 12 procent na 150 miliard eur, provozní zisk se zvýšil o 28 procent na 20,5 miliardy eur. Prodej aut vzrostl o pět procent na 2,04 milionu, z toho prodej aut ze segmentu nejvyšší třídy se zvýšil o osm procent.

Mercedes-Benz byl jednou z několika německých firem, které nezhoršily původně stanovené cíle na rok 2022. Loni v říjnu automobilka dokonce zvýšila odhad zisku, navzdory nestabilnímu prostředí a problémům v dodavatelském řetězci. V letošním roce ale očekává zisk mírně pod úrovní loňského roku a prodej aut zhruba na stejné úrovni jako loni.

Ve čtvrtek Mercedes-Benz oznámil, že odkoupí své akcie až za čtyři miliardy eur. S nákupy na burze chce zahájit v březnu a pokračovat v nich až dva roky. Mercedes se také dohodl se dvěma největšími akcionáři, státní čínskou společností Beijing Automotive Group (BAIC) a čínskou Geely Group, že každý udrží svůj podíl ve skupině pod deseti procenty.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top