investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

McDonald's zvyšuje poplatek za provoz nových franšízových poboček v USA

22.09.2023

Poplatek se podle serveru od ledna zvýší na pět procent ze současných čtyři procent...

Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's poprvé za téměř 30 let zvyšuje poplatek za provoz nových franšízových poboček ve Spojených státech. S odkazem na interní sdělení o tom dnes informoval server televize CNBC. Poplatek se podle serveru od ledna zvýší na pět procent ze současných čtyři procent hrubých tržeb restaurace.

Na základě franšízových dohod funguje kolem 95 procent z přibližně 13.400 restaurací McDonald's v USA. "Ačkoli jsme vytvořili odvětví, v jehož čele stojíme, musíme nadále měnit definici úspěchu a vytvářet si podmínky pro dlouhodobý úspěch," uvedl ve zprávě pro provozovatele franšíz v USA prezident amerických aktivit podniku Joe Erlinger.

Společnost McDonald's v červenci oznámila, že ve druhém čtvrtletí zvýšila tržby o 14 procent na 6,5 miliardy dolarů (téměř 150 miliard Kč). Upozornila však, že ve druhé polovině roku počítá se zpomalením růstu tržeb vzhledem k tomu, že známky zpomalování inflace firmu nutí méně zdražovat.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top