investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Mateřská firma Googlu dál velmi slibně roste

30.01.2017

Mateřská firma Googlu, Alphabet, včera po uzavření amerických trhů reportovala hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí roku 2016.

Mateřská firma Googlu, Alphabet, včera po uzavření amerických trhů reportovala hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí roku 2016. Firma dál velmi slibně roste, překonala očekávání trhů v růstu tržeb, které se meziročně zvýšily o cca 22 %, resp. dokonce o 24 % bez vlivu posilování amerického dolaru. Společnost ale mírně zklamala ohledně růstu zisku na akcii, který meziročně rostl „pouze“ o 8,3 %. Nicméně, většina zklamání šla na vrub pouze menšímu snížení ztrát v segmentu nových projektů, kam firma reinvestuje část zisků s cílem vytvořit nové zdroje růstu do budoucna.

Vzhledem k tomu že společnost ve 4. čtvrtletí neprovedla žádné zpětné odkupy svých akcií ani neohlásila dividendu, lze předpokládat, že společnost se bude dál silně orientovat právě na budoucí růst. Orientace na růst v kombinaci s velkým objemem volných peněz skýtá možnost, že firma v dohledné době oznámí významnou akvizici či jinou formu investic. To by dále mohlo podpořit cenu akcie díky ještě vyššímu budoucímu růstu.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top