investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie skončily ve čtvrtek převážně v červených číslech

19.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple odstranil ze svého čínského obchodu aplikace WhatsApp a Threads

19.04.2024
appleusačína

Tesla svolává téměř 3900 Cybertrucků

19.04.2024
autotesla

Ranní zpravodaj: Velké technologické společnosti byly hnacím motorem dění na trhu

18.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Komerční bance v pololetí vzrostl zisk na 6,6 miliardy korun

22.09.2015

Komerční bance vzrostl v prvním pololetí čistý zisk meziročně o čtyři procenta na 6,6 miliardy korun. Analytici podobný růst očekávali. Bance vzrostly i počet zákazníků a objem vkladů a úvěrů. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnict

Komerční bance vzrostl v prvním pololetí čistý zisk meziročně o čtyři procenta na 6,6 miliardy korun. Analytici podobný růst očekávali. Bance vzrostly i počet zákazníků a objem vkladů a úvěrů.

„Na výsledek banky lze pohlížet opět pozitivně. Jádrový byznys potvrdil rostoucí trend, přestože na druhou stranu jsou marže pod tlakem díky rekordním nízkým úrokovým sazbám. Nelze než s velkou pravděpodobností odhadovat, že celoroční výsledek se nebude příliš lišit od loňského,“ uvedl analytik BH Securities Jiří Zendulka. Výsledek navíc podle něj ponechává možnost na zachování rekordní dividendy 310 korun na akcii.

Analytička Roklen Lenka Dvořáková Švejdová výsledky hodnotí spíše neutrálně. „Banka potvrdila schopnost udržet stabilní tržby i navzdory nízkým úrokovým sazbám, především díky narůstající úvěrové aktivitě. Velkým překvapením tak zůstávají rekordně nízké náklady na riziko,“ uvedla.

Náklady na rizika banka ke konci června meziročně snížila o 85 procent na 118 milionů korun. „Platební morálka klientů v retailovém i korporátním segmentu byla velmi dobrá, i díky příznivým makroekonomickým podmínkám,“ uvedli představitelé banky.

Objem poskytnutých úvěrů narostl o 5,6 procenta na 519,4 miliardy Kč. K růstu nejvíce přispěly hypotéky a úvěry podnikům. Objem hypoték poskytnutých občanům vzrostl o 12,4 procenta na 170 miliard korun. Vzhledem k nízkým sazbám hypoték zákazníci dávali přednost hypotékám před úvěry ze stavebního spoření. Ty ve Skupině KB zprostředkovává Modrá pyramida. Pokles objemu úvěrů od Modré pyramidy zpomalil na 9,4 procenta a činil 37 miliard korun.

Essox rostl

Objem spotřebitelských úvěrů poskytnutých KB a společností ESSOX stoupl o 3,6 procenta na 29,8 miliardy korun. Objem úvěrů poskytnutých podnikům vzrostl o 4,2 procenta na 277,8 miliardy korun. Objem vkladů vzrostl o 7,5 procenta na 646,1 miliardy korun. Vklady občanů stouply o 10,6 procenta na 185,6 miliardy korun a vklady podniků o osm procent na 384,3 miliardy korun.

Celková aktiva banky klesla od počátku roku o 6,6 procenta na 890,6 miliardy korun. Počet klientů KB se zvýšil meziročně o 28.000 na 1,637 milionu, z nichž 80 procent využívá přímé bankovnictví. Celá Skupina KB má 2,5 milionu klientů. Banka měla ke konci června 399 poboček a 762 bankomatů. „Finanční výsledky vnímám jako velmi dobré v době, kdy úrokové sazby dosáhly svých nových historických minim a když jsme zaúčtovali náklady na nový regulatorní požadavek. Nicméně jsme si vědomi další regulatorní zátěže, která je před námi,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Albert Le Dirac’h. Hlavním akcionářem KB je francouzská Société Générale s podílem 60,4 procenta.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/komercni-bance-v-pololeti-vzrostl-zisk-na-6-6-miliardy-korun-1216001

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top