investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

ČR se dostává do mzdově inflační spirály

29.05.2023
ekonomikainflacečesko

Škoda Auto nebude muset propouštět

29.05.2023
prácečeskoškoda

Neuralink vyvíjející mozkové čipy může zahájit testování na lidech

26.05.2023
regulacetechnologieusa

Představenstvo ČEZ si loni vydělalo 135 milionů korun

25.05.2023
ČEZčesko

JP Morgan propustí 1000 zaměstnanců převzaté First Republic

26.05.2023

Se zbylými z celkem 7000 lidí počítá americká banka na přechodné období...

Společnost JP Morgan Chase & Co propustí 1000 zaměstnanců převzaté banky First Republic, která předtím zkrachovala. Uvádějí to zdroje agentury Bloomberg. Se zbylými z celkem 7000 lidí, kteří v podniku ještě pracují, počítá největší americká banka na přechodné období. Dočasné pracovní dohody se nový majitel First Republic chystá uzavírat na tři, šest, devět nebo 12 měsíců, v závislosti na pozici.

"Od naší akvizice First Republic 1. května jsme vůči jejím zaměstnancům transparentní a dodrželi jsme slib, že je do 30 dnů budeme informovat o jejich zaměstnaneckém stavu," uvedl v prohlášení mluvčí newyorské JPMorgan. "Uvědomujeme si, že jsou od března ve stresu a nejistotě, a doufáme, že dnešek vnese do věci jasno a uzavře ji," dodal.

Bance First Republic se nepodařilo napravit škody způsobené chybnými investicemi a odlivem vkladatelů. Její pád na začátku tohoto měsíce přišel po bankrotech finančních ústavů Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank. Veškeré její vklady převzala JPMorgan Chase & Co, která získala i většinu aktiv a zaručila se i za část závazků.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top