investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Již rok klesají ceny zemědělských výrobců

20.05.2024

Ceny zemědělských výrobců se v dubnu meziročně snížily o 13,4 procenta...

Ceny zemědělských výrobců se v dubnu meziročně snížily o 13,4 procenta. Jednalo se již o dvanáctý měsíc v řadě, kdy došlo k poklesu cen. V rostlinné výrobě došlo ke snížení cen o 18,6 procenta. Některé položky však prudce zvýšily ceny. Například ovoce zdražilo o 55,6 procenta a brambory o 19,5 procenta. V živočišné výrobě klesly ceny o 7,2 procenta.

V dubnu došlo k meziročnímu zvýšení cen průmyslových výrobců o 1,4 procenta. Ceny potravinářských výrobků však klesly o 4,5 procenta. Podle údajů Eurostatu dokonce klesají ceny potravin v České republice nejrychleji ze všech zemí Evropské unie pět měsíců za sebou.

Ceny stavebních prací v dubnu meziročně vzrostly o 2,0 procenta. Naopak ceny materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví zlevnily o 1,5 procenta. Postupné snižování úrokových sazeb oživilo poptávku na realitním trhu. To by do budoucna mohlo podpořit i české stavebnictví, které je však brzděno příliš komplikovanými a zdlouhavými stavebními předpisy.  


Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Podle nově publikovaných údajů Eurostatu klesají ceny potravin v České republice nejrychleji ze všech zemí Evropské unie již pět měsíců v řadě. Podle Českého statistického úřadu klesají ceny v zemědělství již dvanáct měsíců v řadě.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top