investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Diverzifikace je pro idioty?

06.06.2023
akciedluhopisyfondinvesticekomodityzlato

Investoři vybírají kryptoměny z burzy Binance

06.06.2023
kryptosoudusa

UBS dokončí převzetí konkurenta Credit Suisse už 12. června

05.06.2023
akcieakvizicebankaevropa

Spotify propustí ve své podcastové divizi asi 200 lidí

05.06.2023
evropapodnikáníprácespotify

Holding Porsche SE loni zvýšil zisk

23.03.2023

Společnost dodala, že v letošním roce počítá se ziskem v rozmezí od 4,5 do 6,5 miliardy eur...

Holdingová společnost Porsche SE, která je hlavním akcionářem německého automobilového koncernu Volkswagen, vloni zvýšila čistý zisk na 4,8 miliardy eur (zhruba 114 miliard Kč) ze 4,6 miliardy eur v předchozím roce. Firma to oznámila v dnešní tiskové zprávě. Dodala, že v letošním roce počítá se ziskem v rozmezí od 4,5 do 6,5 miliardy eur.

Holding Porsche SE ovládaný rodinami Porscheů a Piëchů není totožný s výrobcem sportovních vozů Porsche AG, který je jednou z divizí Volkswagenu. Loni vstoupily akcie společnosti Porsche AG na burzu a holding Porsche SE v ní získal zhruba čtvrtinový podíl. Většinovým akcionářem firmy Porsche AG nadále zůstává Volkswagen.

"Máme za sebou ekonomicky úspěšný rok 2022," uvedl předseda představenstva Porsche SE Hans Dieter Pötsch. "Vrcholem bylo bezpochyby získání 25 procent plus jedné kmenové akcie Porsche AG. Touto investici jsme do svého portfolia zařadili podnik, který je silný z hlediska růstu i dividend a který má jedinečnou pozici v segmentu sportovních a luxusních vozů," dodal.

Holding Porsche SE dnes rovněž uvedl, že hodlá výrazně snížit dluh související s převzetím akcií Porsche AG a zároveň pokračovat v rozšiřování svého investičního portfolia.

Automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto, minulý týden oznámil, že v loňském roce zvýšil čistý zisk o 2,6 procenta na 15,8 miliardy eur.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top