investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Firma Bezvavlasy v 1. čtvrtletí meziročně zvýšila tržby

18.04.2023

Provozní zisk EBITDA firmě stoupl o 29 procent na přibližně 11 milionů korun...

Prodejce vlasové kosmetiky a doplňků Bezvavlasy v letošním prvním čtvrtletí meziročně zv‎‎ýšil tržby o 52 procent na asi 180 milionů korun. Provozní zisk EBITDA firmě stoupl o 29 procent na přibližně 11 milionů korun. Loni tržby společnosti Bezvavlasy proti roku 2021 vzrostly o 14 procent na zhruba 512 milionů korun a provozní zisk činil 34,1 milionu korun. EBITDA marže, tedy poměr provozního zisku k celkovým tržbám, v uplynulém roce byl 6,7 procenta. Vyplývá to z tiskové zpr‎ávy, kterou má ČTK k dispozici.

Na českém e-shopu firma v letošním prvním čtvrtletí vyřídila asi 53.000 objednávek, meziročně to byl nárůst o 29 procent. Celkově se Česko na on-line tržb‎ách podílelo 74 procenty, trhy v Maďarsku a na Slovensku 26 procenty, stojí ve zpr‎ávě.

Letos firma plánuje dosáhnout meziročního nárůstu tržeb o 37 procent na 700 až 732 milionů korun a provozního zisku o 53 procent na 52 až 66 milionů korun. Tento rok také otevře nové distribuční centrum v Boru u Tachova, vyplývá ze zprávy. Do pěti let by společnost Bezvavlasy chtěla fungovat na více než deseti evropsk‎‎ých trzích a pokořit hranici tržeb tří miliard korun.

Firma v únoru představila novou značku Bezvado, pod jejím názvem letos začne působit v Maďarsku, Chorvatsku a Rumunsku. V roce 2024 by se měla rozšířit na další čtyři trhy. V Česku a na Slovensku bude zachována značka Bezvavlasy, informovala firma. Od 1. září minulého roku jsou její akcie Bezva.pr obchodovatelné na trhu Start pražské burzy a na burze RM-Systém, uvedla dále.

Mezi další prodejce vlasové kosmetiky v Česku patří Mameradivlasy.cz nebo Pro-vlasy.cz. Šampony, kondicionéry a jiné zboží nabízí také e-shop Notino.cz.

Většina kadeřnictví a kosmetických služeb od 1. ledna nabízí v průměru o desetinu vyšší ceny než loni, uvedla již dříve Asociace kosmetických a kadeřnických oborů ČR. Na službách se podle ní klienti snaží ušetřit, a to nejčastěji tak, že prodlužují intervaly mezi jednotlivými návštěvami. V salonech také méně utrácí za vlasové a kosmetické produkty pro domácí použití, vyplynulo z průzkumu asociace.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top