investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023
akcieburzaekonomikausa

Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce

26.01.2023
ekonomikainvesticepenízezlato

American Airlines jsou zpět v zisku

26.01.2023
aerolinkytržbyusa

Boeing vykázal ve čtvrtletí ztrátu navzdory vyšší poptávce po letadlech

25.01.2023
boeingtržby

Čínská společnost Alibaba reorganizuje elektronické obchodování

06.12.2021

Čínský internetový prodejce Alibaba reorganizuje své mezinárodní a domácí aktivity zaměřené na e-commerce...

Čínský internetový prodejce Alibaba reorganizuje své mezinárodní a domácí aktivity zaměřené na e-commerce, tedy elektronické obchodování, a mění i finančního ředitele. Změny přicházejí v době, kdy se čínský gigant potýká se silnou konkurencí, zpomalením ekonomiky a zásahy regulátorů, uvedla dnes agentura Reuters.

Alibaba vytvoří dvě nové divize. Jedna se zaměří na mezinárodní digitální obchod a druhá na digitální obchod v Číně. Podle společnosti je cílem snaha o větší flexibilitu a urychlení růstu.


Mezinárodní divize bude zahrnovat stránky AliExpress zaměřené na prodej zboží drobným zákazníkům v Evropě a Jižní Americe, podnik v jihovýchodní Asii Lazada a stránky Alibaba.com, které jsou více zaměřené na prodej firemním klientům v zahraničí. Změna je považována za součást cíle Alibaby učinit z globalizace důležitou oblast, na kterou se chce zaměřit vedle cloudových služeb a prodeje domácím spotřebitelům.


Čínská divize digitálního obchodu bude zahrnovat dva hlavní trhy firmy. Jedním je Tmall pro zavedené značky, druhým Taobao, která nabízí služby všem zájemcům o prodej.


Firma také oznámila, že od dubna se novým finančním ředitelem stane Toby Xu. Ten nastoupil do Alibaby před třemi lety, kam přešel z poradenské společnosti PwC.


Alibaba v listopadu snížila odhad ročního růstu tržeb, který má být nyní nejpomalejší od jejího vstupu na burzu v roce 2014. Firmu zasáhl slabší růst ekonomiky a tvrdá konkurence. Letos také zaznamenala nejpomalejší růst tržeb při své hlavní nákupní události, kterou je den nezadaných (Singles Day).


Čínští regulátoři také zasáhli proti technologickým a dalším sektorům, zejména v souvislosti s antimonopolním chováním. V dubnu dostala Alibaba rekordní pokutu 18 miliard jüanů (63,4 miliardy Kč) za zneužívání dominantního postavení na trhu.


Zdroj: ČTK

„Alibaba je největší maloobchodní společnost na světě a figuruje na seznamu největších internetových společností. V roce 2020 byla vyhodnocena jako pátá největší společnost s umělou inteligencí. V neposlední řadě je jednou z největších investičních společností na světě.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top