investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Čína odmítla, že by zakazovala nákup a používání zahraničních značek telefonů

13.09.2023

O restrikcích psal minulý týden americký deník The Wall Street Journal (WSJ)...

Čína nevydala zákaz nákupu a používání zahraničních značek telefonů, uvedlo dnes čínské ministerstvo zahraničí. Reagovalo tím na zprávy v médiích, podle nichž některé vládní úřady a firmy nařídily zaměstnancům, aby přestali v práci používat telefony iPhone od společnosti Apple. Tato americká technologická společnost je z hlediska tržeb a výroby na Číně do značné míry závislá.

"Čína nevydala žádné zákony, nařízení ani normativní dokumenty, které by zakazovaly nákup a používání telefonů zahraničních značek, jako je například Apple," uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning.

"V poslední době jsme v médiích zaznamenali velké množství bezpečnostních incidentů souvisejících s telefony Apple. Čínská vláda přikládá informační a kybernetické bezpečnosti velký význam a k domácím i zahraničním společnostem přistupuje jako k sobě rovným," dodala.

O restrikcích psal minulý týden americký deník The Wall Street Journal (WSJ). Uvedl, že Peking zakázal vládním úředníkům používat iPhone v práci a nosit si tento chytrý telefon do kanceláře. Média následně informovala o rozšíření zákazu i na instituce zaštítěné vládou a státní společnosti. Akcie Applu po těchto zprávách minulý týden citelně oslabily. Tržní hodnota firmy se za dva dny snížila o více než 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč).

Čína čím dál více zdůrazňuje používání místních technologických produktů. Technologie se staly pro Peking a Washington, mezi nimiž sílí napětí, hlavním tématem národní bezpečnosti.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top