investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely smíšeně

06.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

Tržby obchodníků klesají již půldruhého roku

06.12.2023
cenaobchodtržbyčesko

Nissan a Mitsubishi potvrdily investici do divize elektromobilů Renaultu

06.12.2023
EVautoevropainvestice

Ranní zpravodaj: Akcie se v pondělí po prudkém listopadovém růstu stáhly zpět

05.12.2023
S&P500akcieburzadluhopisydow jonesnasdaq

Čína odmítla, že by zakazovala nákup a používání zahraničních značek telefonů

13.09.2023

O restrikcích psal minulý týden americký deník The Wall Street Journal (WSJ)...

Čína nevydala zákaz nákupu a používání zahraničních značek telefonů, uvedlo dnes čínské ministerstvo zahraničí. Reagovalo tím na zprávy v médiích, podle nichž některé vládní úřady a firmy nařídily zaměstnancům, aby přestali v práci používat telefony iPhone od společnosti Apple. Tato americká technologická společnost je z hlediska tržeb a výroby na Číně do značné míry závislá.

"Čína nevydala žádné zákony, nařízení ani normativní dokumenty, které by zakazovaly nákup a používání telefonů zahraničních značek, jako je například Apple," uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning.

"V poslední době jsme v médiích zaznamenali velké množství bezpečnostních incidentů souvisejících s telefony Apple. Čínská vláda přikládá informační a kybernetické bezpečnosti velký význam a k domácím i zahraničním společnostem přistupuje jako k sobě rovným," dodala.

O restrikcích psal minulý týden americký deník The Wall Street Journal (WSJ). Uvedl, že Peking zakázal vládním úředníkům používat iPhone v práci a nosit si tento chytrý telefon do kanceláře. Média následně informovala o rozšíření zákazu i na instituce zaštítěné vládou a státní společnosti. Akcie Applu po těchto zprávách minulý týden citelně oslabily. Tržní hodnota firmy se za dva dny snížila o více než 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč).

Čína čím dál více zdůrazňuje používání místních technologických produktů. Technologie se staly pro Peking a Washington, mezi nimiž sílí napětí, hlavním tématem národní bezpečnosti.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top