investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Americká inflace v listopadu znovu poklesla

14.12.2022

Nejvíce nyní rostou ceny potravin, nápojů a bydlení...

Včera americký úřad práce a statistiky publikoval velmi důležité údaje o inflaci ve Spojených státech. Od června je tamní inflace v setrvalém poklesu ze svého maxima na úrovni 9,1 procenta. Nově zveřejněná data tento trend potvrdila, kdy celková inflace meziročně rostla pouze o 7,1 procenta při očekávání na úrovni 7,3 procenta a meziměsíčně inflace rostla pouze o 0,1 procenta při očekávání 0,3 procenta. Jádrová inflace měla vzrůst meziročně o 6,1 procenta, ve skutečnosti vzrostla o 6,0 procenta. Z meziměsíčního pohledu měla jádrová inflace vzrůst o 0,3 procenta, ve skutečnosti vzrostla o 0,1 procenta. 

Nejvíce nyní rostou ceny potravin, nápojů a bydlení. Naopak nejrychleji klesají ceny energií, vlivem zlevnění benzínu a distribuce plynu. Dále také zlevňují ojetá auta, ceny letenek i zdravotnické služby. Americká inflace tedy nadále potvrzuje svůj klesající trend. Je ale nepravděpodobné, že to jakkoliv ovlivní zítřejší rozhodnutí FEDu. Trhy reagují na zprávu silným růstem. Index S&P 500 přidává více než 3 procenta a index Nasdaq Composite dokonce více než 4 procenta.

„Celková meziroční inflace v USA činí 7,1 procenta a meziměsíčně vzrostla pouze o 0,1 procenta, což pozitivně překvapilo trhy, které měly konzervativnější očekávání,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top