investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Americké společnosti jsou v ziskové recesi

02.06.2023
akcieburzausa

Firmě Wienerberger stoupl zisk po zdanění o 68,9 %

01.06.2023
stavebnictvítržbyvýrobačesko

Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná

31.05.2023
ekonomikačína

Rosněfť překvapivě zvýšila čtvrtletní zisk

31.05.2023
komodityroparuskotržby

Zajímavosti z dluhopisového trhu

19.10.2018

V září letošního roku zahájily výnosy na amerických dluhopisech novou růstovou vlnu...

V září letošního roku zahájily výnosy na amerických dluhopisech novou růstovou vlnu, desetiletý bond se z 2,85 procenta rychle přehoupl přes tříprocentní úroveň a pokračoval dále vzhůru. V úvodních říjnových dnech se pak dostal až k 3,25 procenta, nejvyšší úrovni od května roku 2011.

K růstu výnosů na dluhopisech přispívá samozřejmě politika zvyšování sazeb ze strany FEDu, strmost růstu výnosů v posledním období je pak dána nejen „jestřábími“ vyjádřeními představitelů FEDu, ale také odlivem části zahraničních investorů, především těch z Evropy či Japonska. Pro ně se totiž výnosy amerických dluhopisů staly nezajímavými v porovnání s náklady na zajištění proti pohybu domácí měny vůči americkému dolaru.


 Výhody investování do dluhopisového fondu   Dluhopisový fond   Private Equity 


A co zajímavého se děje s dluhopisy v Evropě? Výnos na švýcarském desetiletém bondu se již měsíc drží v plusu, i když teď jen velmi těsně, anomálie ve formě negativních výnosů tak nyní na této maturitě v Evropě není. Velká pozornost však směřuje k Itálii. Výnos jejích dluhopisů strmě roste, spread mezi výnosem italským a německým je již 3,3 procenta, což je nejvyšší hodnota od března 2013. Strach z neochoty škrtat výdaje a naopak z touhy římských politiků utrácet vyhání investory z Itálie.


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!