investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Toyota je třetím rokem po sobě největším prodejcem aut na světě

30.01.2023
autoprodejtoyotatržby

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023
akcieburzaekonomikausa

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk

27.01.2023
inteltechnologietržby

Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce

26.01.2023
ekonomikainvesticepenízezlato

Zajímavosti z dluhopisového trhu

19.10.2018

V září letošního roku zahájily výnosy na amerických dluhopisech novou růstovou vlnu...

V září letošního roku zahájily výnosy na amerických dluhopisech novou růstovou vlnu, desetiletý bond se z 2,85 procenta rychle přehoupl přes tříprocentní úroveň a pokračoval dále vzhůru. V úvodních říjnových dnech se pak dostal až k 3,25 procenta, nejvyšší úrovni od května roku 2011.

K růstu výnosů na dluhopisech přispívá samozřejmě politika zvyšování sazeb ze strany FEDu, strmost růstu výnosů v posledním období je pak dána nejen „jestřábími“ vyjádřeními představitelů FEDu, ale také odlivem části zahraničních investorů, především těch z Evropy či Japonska. Pro ně se totiž výnosy amerických dluhopisů staly nezajímavými v porovnání s náklady na zajištění proti pohybu domácí měny vůči americkému dolaru.


 Výhody investování do dluhopisového fondu   Dluhopisový fond   Private Equity 


A co zajímavého se děje s dluhopisy v Evropě? Výnos na švýcarském desetiletém bondu se již měsíc drží v plusu, i když teď jen velmi těsně, anomálie ve formě negativních výnosů tak nyní na této maturitě v Evropě není. Velká pozornost však směřuje k Itálii. Výnos jejích dluhopisů strmě roste, spread mezi výnosem italským a německým je již 3,3 procenta, což je nejvyšší hodnota od března 2013. Strach z neochoty škrtat výdaje a naopak z touhy římských politiků utrácet vyhání investory z Itálie.


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!