investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Index S&P 500 ztratil přibližně 0,2 %

21.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Francouzský luxusní koncern LVMH expanduje do restauračního odvětví

21.06.2024
akviziceevropainvestice

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Xiaomi kvůli uzávěrám a slabší poptávce klesly tržby

23.11.2022

Výsledek zaostal za odhadem analytiků, kteří podle agentury Reuters čekali růst tržeb...

Čínskému výrobci chytrých telefonů Xiaomi ve třetím čtvrtletí klesly tržby o 9,7 procenta na 70,2 miliardy jüanů (231,7 miliardy Kč). Přispěla k tomu přísná vládní protipandemická politika a snížení poptávky. Výsledek zaostal za odhadem analytiků, kteří podle agentury Reuters čekali růst tržeb, a to na 70,5 miliardy jüanů. Čistý zisk firmě klesl o 59,1 procenta na 2,1 miliardy jüanů.

Odbyt chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí klesl v Číně o 11 procent a celosvětově o devět procent, uvedla výzkumná společnost Canalys. Tržby z prodeje chytrých telefonů, které tvoří zhruba 60 procent celkových tržeb společnosti Xiaomi, se ve třetím čtvrtletí meziročně snížily o 11,1 procenta.

Loni firma zaznamenala prudký nárůst prodeje, když získala podíl na trhu po konkurenční společnosti Huawei Technologies zasažené americkými sankcemi. Tento růst však neměl dlouhého trvání. V květnu společnost Xiaomi vykázala první čtvrtletní pokles tržeb od svého vstupu na burzu v roce 2018. Tržby za letošní druhé čtvrtletí se firmě meziročně snížily o pětinu.

Xiaomi se proto ohlíží po nových oblastech růstu. Loni firma oznámila vstup do odvětví elektromobility, sériovou výrobu automobilů chce zahájit v roce 2024.

Akcie Xiaomi od začátku roku ztratily téměř polovinu hodnoty.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top