investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Walmart zvýšil provozní zisk o 6,7 %

17.08.2023

Firma dnes uvedla, že zvedla celoroční výhled...

Americká společnost Walmart, která je největším maloobchodním řetězcem na světě, zvýšila ve druhém čtvrtletí provozní zisk o 6,7 procenta na 7,32 miliardy dolarů (162 miliard Kč). Tržby překonaly odhady. Firma dnes uvedla, že zvedla celoroční výhled.

Walmart těží ze své nabídky nižších cen prakticky všeho - od zboží podléhajícího zkáze až po oblečení - která je atraktivní pro Američany postižené inflací. Tržby v amerických obchodech Walmartu otevřených alespoň rok vzrostly za tři měsíce do konce července bez započtení pohonných hmot o 6,4 procenta. Analytici v anketě společnosti Refinitiv odhadovali, že tržby stoupnou jen o 4,4 procenta.

"Potraviny jsou silnou stránkou, ale jsme také povzbuzeni našimi výsledky v oblasti běžného zboží oproti našim očekáváním na začátku čtvrtletí," uvedl v prohlášení generální ředitel společnosti Walmart Doug McMillon. Walmart těží i z nižších nákladů na dodavatelský řetězec a z úbytku slev, které dříve zavedl za účelem snížení nadbytečných zásob.

Maloobchodní gigant nyní očekává, že zisk za fiskální rok 2024 se bude pohybovat v rozmezí 6,36 až 6,46 dolaru na akcii. Dříve odhadoval zisk 6,10 až 6,20 dolaru. Analytici v anketě společnosti Refinitiv IBES v průměru odhadovali zisk 6,28 dolaru na akcii. Společnost také předpovídá, že čisté tržby vzrostou o čtyři až 4,5 procenta, dříve očekávala nárůst o 3,5 procenta.

Menší konkurent Walmartu, společnost Target, ve čtvrtletí překonal odhady zisku. Těžil ze štíhlejších zásob. Společnost ale ve středu po oznámení kvartálních hospodářských výsledků snížila celoroční výhled.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top