investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Goldman Sachs preferuje firmy s volnými prostředky a podhodnocené inovace

30.03.2023
bankainvesticeusa

Historický vztah mezi nezaměstnaností, sazbami a výkonností amerických akcií

29.03.2023
akcieekonomikausa

Banka Credit Suisse stále pomáhá bohatým Američanům vyhýbat se daním

29.03.2023
bankadaněusa

Německý antimonopolní úřad zkoumá vliv Microsoftu na hospodářskou soutěž

28.03.2023
microsoftpodnikáníregulace

Vývoji umělé inteligence se věnuje už i firma Tencent

27.02.2023

Firma založila tým vývojářů, kteří budou pracovat na chatovacím robotu...

Po internetové společnosti Baidu a internetovém prodejci Alibaba se v Číně zapojil do vývoje umělé inteligence také internetový gigant Tencent. Firma založila tým vývojářů, kteří budou pracovat na chatovacím robotu podobnému produktu ChatGPT od společnosti OpenAI. S odvoláním na své zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. Tencent je podle tržní kapitalizace největší firmou v Číně, Alibaba je třetí.

Společnost OpenAI, kterou miliardovými investicemi podporuje Microsoft, zpřístupnila robota ChatGPT loni v listopadu. Jeho schopnost generovat na základě pokynů text či programovací kód vyvolala mimořádnou pozornost a zájem o tuto technologii, tedy o generativní umělou inteligenci.

OpenAI v Číně nepovoluje přístup k robotu ChatGPT. Čínští uživatelé omezení obcházejí pomocí virtuálních privátních sítí (VPN) a zahraničních telefonních čísel. Modely OpenAI, které stojí za programem ChatGPT, jsou v Číně relativně dostupné a tamní firmy je začleňují do spotřebitelských aplikací - od sociálních sítí až po nakupování přes internet.

Produkt Tencentu nazvaný HunyuanAide bude obsahovat tréninkový model umělé inteligence pojmenovaný Hunyuan, uvedly zdroje Reuters. Tencent po žádosti o komentář jen zopakoval, že technologii ChatGPT zkoumá.

Model umělé inteligence Hunyuan v listopadu dosáhl rekordního skóre v testu CLUE, což je soubor úloh, které se používají k posouzení schopnosti počítače porozumět čínskému textu a reagovat na něj, napsal list South China Morning Post. Od zavedení tohoto testu před třemi lety to bylo poprvé, kdy model umělé inteligence dosáhl lepšího výsledku než člověk.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top