investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Výsledky NWR Q2 a H/14 – společnost bojuje se ztrátami snižováním nákladů

21.08.2014

Výsledky společnosti NWR jsou v položkách jádrového zisku EBITDA a provozního zisku EBIT mírně lepší než očekával trh, byť v druhém případě se stále jedná o ztrátu. Na základní provozní úrovni ...

Výsledky společnosti NWR jsou v položkách jádrového zisku EBITDA a provozního zisku EBIT mírně lepší než očekával trh, byť v druhém případě se stále jedná o ztrátu. Na základní provozní úrovni  však společnost vykazuje zlepšení, a to v podmínkách nižší těžby a prodejů a při pokračujícím poklesu cen uhlí v 1.pololetí.

Přes zhruba třicetiprocentní meziroční pokles pololetních tržeb na cca 346 mil EUR společnost vykázala kladný jádrový zisk EBITDA 19,3 mil EUR. Situace byla tedy obdobná jako za první tři měsíce tohoto roku.

Jde o výsledek boje se ztrátami, který vede společnost v nákladové rovině. Náklady na jednu vytěženou tunu uhlí snížila v prvním pololetí na 64 euro z 66 euro v prvním kvartále, což je pozitivní výsledek; očekávali jsme mírné zhoršení na 67 až 68 euro/t.

Provozní ztráta (EBIT) byla menší: -15,5 mil EUR.

O co lepší byly provozní náklady, o to více si ukrojily náklady finanční a konečná ztráta -30,2 byla v linii s tržními odhady. Ve finanční oblasti totiž společnost uplatnila ve druhém kvartále náklady na kapitálovou restrukturalizaci ve výši -7,626 mil EUR.

Výsledky je dobré vidět také v kontextu probíhajících jednání o restrukturalizaci dluhu. Před jednáním s věřiteli nabízí NWR svými výsledky určitý pokrok v konsolidaci a snižování nákladů a může jej klást na misku vah, kterými se pokusí přesvědčit další držitele dluhopisů k dobrovolné účasti na oddlužení společnosti.

Kurz akcií by mohl i lehce posílit, ale spíše se budou investoři soustředit na události spojené s restruklturalizací dluhu a v tomto ohledu budou asi hledat i související komentáře v prezentaci výsledků vedením společnosti.

Přehled hlavních položek výsledků je uveden v tabulkách níže:

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top