investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Toyota je třetím rokem po sobě největším prodejcem aut na světě

30.01.2023
autoprodejtoyotatržby

Ryanair měl za kvartál rekordní zisk po zdanění

30.01.2023
aerolinkytržbyturismus

Proč je probíhající rally na amerických trzích předčasná

27.01.2023
akcieburzaekonomikausa

Intelu klesly ve čtvrtletí tržby i zisk

27.01.2023
inteltechnologietržby

V Argentině bude koncem listopadu dusno

28.11.2018

Na přelomu listopadu a prosince se v Argentině uskuteční summit G20...

Na přelomu listopadu a prosince se v Argentině uskuteční summit G20. A zřejmě se budou dít velké věci. Nervozita na finančních trzích roste. Naplánovaných je několik důležitých schůzek, jejímž společným jmenovatelem je prezident USA Donald Trump. Ten se má setkat s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Ruská strana uvedla, že se bude jednat o dlouhé a významné jednání. Nejmocnější muži světa budou zřejmě jednat i o nově vyostřené situaci na Ukrajině a nebo také o tom, jak probíhají jednání se Severní Koreou.

Velmi důležité jednání čeká prezidenta Trumpa s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Snad. Schůzka není totiž potvrzená. Spojené státy dlouhodobě kritizují obchodní praktiky Číny a vyvíjí na tento stát tlak v podobě dovozních cel na velké množství zboží a Čína oplácí uvaluje cla zase na zboží ze Spojených států. V září tohoto roku USA uvalila cla na zboží, jehož celkový roční dovoz do Spojených států přesahuje v přepočtu 4 biliony korun.


Akciovým trhům by velmi pomohlo, kdyby si Donald Trump a Si Ťin-pching obrazně řečeno padli kolem ramen a zrušili cla, která zavedli, a vytvořili kompromis. Obchodní válka mezi oběma zeměmi nemalou mírou přispěla k tomu, že akciové trhy v USA zažívají nepěkné chvíle. Pokud by obchodní válka přetrvávala i nadále a stupňovala se, pak by se mohla světová ekonomika překlopit do recese.


Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!