investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Toyota v USA svolává do servisu 100.000 vozů

04.06.2024

Důvodem jsou úlomky v motoru, které mohou způsobit jeho zastavení...

Japonská automobilka Toyota ve Spojených státech svolává do servisu 100.000 automobilů kategorií SUV a pick-up. Důvodem jsou úlomky v motoru, které mohou způsobit jeho zastavení. S odvoláním na Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) o tom dnes informovala agentura Reuters.

Automobilka svolává mimo jiné část pick-upů Toyota Tundra a vozů SUV LX600 s šestiválcovým motorem LX600. Na řešení problému Toyota pracuje.

Úlomky z výrobního procesu podle NHTSA mohou znečistit motor a způsobit selhání hlavních ložisek. To může v krajním případě způsobit zastavení motoru a ztrátu hnací síly, dodal úřad.

Jedná se v červnu o druhý problém Toyoty. V pondělí japonské ministerstvo dopravy oznámilo nesrovnalosti v žádostech o certifikaci vozidel několika automobilek včetně Toyoty. V návaznosti na to dnes úředníci zahájili vyšetřování v centrále automobilky.

V roce 2020 Toyota v USA svolávala 1,5 milionu vozů kvůli závadě palivového čerpadla. V lednu téhož roku potom kvůli stejnému problému automobilky Toyota a Lexus stahovaly 1,8 milionu vozů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top