investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Honeywell koupí za 1,9 miliardy USD technologickou firmu CAES Systems

20.06.2024
akviziceinvesticetechnologieusa

Výrobce čipů Nvidia se stal nejhodnotnější firmou na světě

19.06.2024
AIakcieburzanvidia

Amazon investuje v Německu dalších deset miliard eur

19.06.2024
amazonevropainvesticeněmecko

Fisker požádal o soudní ochranu před věřiteli

18.06.2024
EVautousavýroba

Tohle se Intelu nepovedlo

12.10.2018

Ten, kdo si chtěl v poslední době poskládat počítač, to rozhodně neměl jednoduché. Cena pamětí vyskočila přímo raketově...

Ten, kdo si chtěl v poslední době poskládat počítač, to rozhodně neměl jednoduché. Cena pamětí vyskočila přímo raketově, stejně tak se zvedly ceny grafických karet během kryptománie, SSD disky rovněž podražily a v posledních měsících se k nim přidaly i procesory, které zvýšily svou cenu v průměru o 30 procent. Procesory zároveň zmizely ze všech eshopů, neboť Intel nestíhá vyrábět. 

Intel tento týden oznámil příchod napjatě očekávaných osmijádrových procesorů deváté generace, které měly navázat na své předchůdce a usadit se na trůnu coby nejvýkonnější herní procesor současnosti. Celý IT svět byl zvědavý, jak si nové procesory povedou. Na podporu svých procesorů Intel zveřejnil prezentaci, jejíž součástí bylo srovnání s konkurenčním procesorem od AMD. Srovnání neprováděl přímo Intel, ale nechal si jej udělat firmou jménem Principled Technologies. Podle prezentace vyhrál Intel nad svým konkurentem o parník. Problémy se objevily záhy, a to v metodice měření. Co v ní bylo špatně? Špatné nastavení Ryzen 7 2700X, ne úplně optimální paměti (a jejich nastavení), horší chladič, zapnutý „Game Mode“ pro Ryzen a další. To všechno přispělo ke skutečnosti, že procesor od AMD propadl.

 

Procesor od Intelu by vyhrál nad svým konkurentem i tak. Má vyšší výkon na jedno jádro a pro většinu her je vhodnější, ale rozdíl mezi nimi by rozhodně nebyl prezentovaných 50 procent. Proč si Intel neudělal srovnávací test sám? Aby případnou vinu za odhalené chyby mohl hodit na třetí stranu? Čtenář si musí utvořit obrázek sám. Jedno je jisté. Na pověsti Intelu tato kauza rozhodně nepřidá. Jistější je ale to, že se stejně jako na předešlé přešlapy dříve nebo později zapomene.Chcete obchodovat na kapitálových trzích?

Spojte se s těmi nejlepšími právě teď!

Formulář odeslán!

Děkujeme za vyplnění kontaktního formuláře!