investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

Stellantis ve čtvrtletí zvýšil tržby o 29 %

03.11.2022

Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení, k růstu podle ní přispěl i příznivý vývoj směnných kurzů...

Nadnárodní automobilka Stellantis ve třetím čtvrtletí díky zlepší dodávek čipů, vyšším cenám a většímu objemu prodeje zvýšila tržby o 29 procent na 42,1 miliardy eur (přes bilion Kč). Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení, k růstu podle ní přispěl i příznivý vývoj směnných kurzů.

Výsledek překonal očekávání. Analytici v anketě agentury Reuters totiž odhadovali, že tržby dosáhnou 40,9 miliardy eur.

Odbyt se v období od července do konce září zvýšil o 13 procent na 1,281 milionu vozů. Globální prodej elektromobilů na baterie (BEV) meziročně vzrostl o 42 procent na 68.000 vozů.

Prodejci aut nicméně podle finančního ředitele Richarda Palmera předali konečným zákazníkům o čtyři procenta méně vozů. To podle něj zvýšilo firemní zásoby vozů na skladech, především pak v regionu nazývaném širší Evropa.

Stellantis potvrdil prognózu dvouciferné marže v případě upraveného provozního zisku a pozitivního toku volné hotovosti v letošním roce.

Skupina Stellantis je čtvrtým největším výrobcem automobilů na světě, vznikla začátkem loňského roku spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler a francouzského konkurenta PSA. Fúze přivedla dohromady značky Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top