investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Stellantis dá zaměstnancům ve Francii kvůli inflaci jednorázově 1400 eur

27.09.2022

Po dohodě s odbory také přesune na prosinec jednání o mzdách na příští rok...

Nadnárodní automobilka Stellantis poskytne svým zaměstnancům ve Francii jednorázový příspěvek 1400 eur (zhruba 34.500 Kč), aby jim pomohla vyrovnat se s prudkým růstem spotřebitelských cen. Po dohodě s odbory také přesune na prosinec jednání o mzdách na příští rok. S odvoláním na dnešní oznámení automobilové skupiny o tom informovala agentura Reuters.

Růst životních nákladů v Evropě vytváří tlak na zvyšování mzdové inflace. Firmy na celém kontinentě čelí požadavkům zaměstnanců na zmírnění dopadů růstu cen.

Konkurenční automobilka Renault minulý týden zaměstnancům nabídla mimořádné odměny přes 1000 eur (přes 25.000 Kč). Maloobchodní řetězec Carrefour pak svým lidem nabídl zvýšení mezd o 2,5 procenta spolu s jednorázovou platbou 100 eur v říjnu a slevou na nákupy.

Skupina Stellantis, která je čtvrtým největším výrobcem automobilů na světě, vznikla začátkem loňského roku spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler a francouzského konkurenta PSA. Fúze přivedla dohromady značky Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top