investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Hlavní akciové průměry mírně poklesly

22.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

GEVORKYAN vstupuje na burzu s duálním listingem v Bratislavě

22.02.2024
akcieburzagevorkyan

Nvidia zvýšila čtvrtletní zisk o 769 procent

22.02.2024
akcieburzanvidiatržby

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v červených číslech

21.02.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Slabší dolar hýbe investicemi

24.01.2017

Po Trumpovi již druhý vysoký představitel nové vlády, kandidát na ministra financí Mnuchin, prohlásil, že příliš silný dolar by mohl poškodit ...

Po Trumpovi již druhý vysoký představitel nové vlády, kandidát na ministra financí Mnuchin, prohlásil, že příliš silný dolar by mohl poškodit americkou ekonomiku. Oslabení dolaru tak udávalo tempo trhu. Index amerického dolaru vůči koši měn se dostal těsně pod technicky a psychologicky významnou hranici 100 bodů. Zlato a těžaři zlata reagovali velmi pozitivně. Americké akciové indexy ke konci dne umazaly téměř všechny ztráty. Dařilo se zejména akciím v indexu Nasdaq, který obsahuje řadu globálních technologických firem, které profitují ze slabšího dolaru.

Dolar také oslaboval v návaznosti na tvrdou protekcionistickou rétoriku Trumpa ohledně vypovězení smlouvy o Transpacifickém partnerství a plánu projednat podmínky severoamerické zóny volného obchodu NAFTA. Potvrdil ale nadstandardní vztahy s Kanadou a Velkou Británií. Americká zahraniční politika se tak přeorientovává z multilaterálních na bilaterální vztahy, ve kterých USA mají nad protistranou silnější vyjednávací pozici.

Dnes uvidíme v Německu výsledky indexu PMI celkového i za komponenty služeb a výroby. Ta samá čísla uvidíme za eurozónu. V Americe nás také čeká řada makrodat, například z trhu nemovitostí.

Dnes reportují mimo jiné Johnson & Johnson, Alibaba, Verizon, SAP, 3M, Lockheed Martin, Texas Instruments, Du Pont nebo Kimberly-Clark.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top