investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Ryanair, easyJet a další aerolinky dostaly ve Španělsku pokutu 150 milionů eur

31.05.2024

Proti uložené sankci je možné se odvolat...

Letecké společnosti Ryanair, easyJet, Volotea a Vueling dostaly ve Španělsku pokutu 150 milionů eur (3,7 miliardy Kč). Ministerstvo pro práva spotřebitelů aerolinkám vyčítá několik nepovolených obchodních praktik, například zpoplatnění příručních zavazadel na palubě. Informovala o tom dnes místní rozhlasová stanice SER. Podle ní jde o nejvyšší pokutu, jakou španělské úřady leteckým společnostem vyměřily. Proti uložené sankci je možné se odvolat.

Úřady pokutovaly čtveřici leteckých společností za některé nepovolené praktiky. Vedle poplatku pro příruční zavazadlo na palubě jde také o poplatek za výběr místa pro osobu závislou na jiném cestujícím, například pro dítě, dále o nedostatečnou transparentnost smluvních podmínek a o poplatek 20 eur, který společnost Ryanair uplatňuje pro tisk palubní vstupenky.

I když jde o nejvyšší pokutu, jakou kdy ministerstvo vyměřilo za porušení práv zákazníků, stále je to jen zlomek zisku, kterého letecké společnosti dosahují, uvádí stanice SER. Podle ní se tak firmám vyplácí se odvolat proti rozhodnutí k soudu a nadále si účtovat poplatky, které jsou podle úřadů protiprávní. Nemalou část zisku tvoří právě poplatky za různé služby, kterým aerolinky říkají nadstandardní.

Podle španělského tisku dostala nejvyšší sankci společnost Ryanair. Výši pokuty pro jednotlivé společnosti neuvádí.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top