investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Růst spotřeby oceli bude pokračovat i v tomto roce

30.09.2013

Společnost BH Securities v prosinci 2013 nabídla investorům 3letý certifikát, který je vázán na výkonnost v daném sektoru, resp. na akcie AK Steel (AKS), US Steel (X) a CIA Siderurgica (SID). Certifikát denominovaný v CZK nabízí roční výnos až 15 %.

Společnost BH Securities v prosinci 2013 nabídla investorům 3letý certifikát, který je vázán na výkonnost v daném sektoru, resp. na akcie AK Steel (AKS), US Steel (X) a CIA Siderurgica (SID). Certifikát denominovaný v CZK nabízí roční výnos až 15 %.Největší světový producent oceli ArcelorMittal (MT) po loňském celosvětovém růstu spotřeby oceli o 3,5 %, letos očekává další obdobný růst, resp. o 3,5-4 %. Zpomalení růstu poptávky po oceli očekává nicméně v největším světovém spotřebiteli v Číně. Po loňském 7 % růstu by zde spotřeba oceli měla vzrůst maximálně o 4,5 %, když svůj vliv má mít zejména zmírnění produkce ve stavebnictví. Poptávka po oceli by si svou růstovou tendenci měla udržet i v USA. Po loňské kontrakci v Evropě by pak expanze hospodářství měla meziročně zvýšit spotřebu oceli i v Evropě. ArcelorMittal predikuje až o 2,5 %.  

V návaznosti na výhled v sektoru ArcelorMittal očekává letos i zlepšení svého hospodaření. Zatímco v loňském roce vykázal zisk EBITDA 6,89 mld. USD, pro letošek predikuje 8 mld. USD.

Společnost BH Securities v prosinci 2013 nabídla investorům 3letý certifikát, který je vázán na výkonnost v daném sektoru, resp. na akcie AK Steel (AKS), US Steel (X) a CIA Siderurgica (SID). Certifikát denominovaný v CZK nabízí roční výnos až 15 % při ochranné bariéře 60 % počáteční hodnoty zmiňovaných titulů (jinými slovy původní investice je přitom plně chráněna až do případného 40 % poklesu titulů v okamžiku splatnosti certifikátu).

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top