investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie zakončily středeční zkrácenou prázdninovou seanci na vysoké úrovni

04.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Optimální investiční portfolio podle Goldman Sachs

04.07.2024
AIakciedluhopisyekonomikainflaceinvestice

Ranní zpravodaj: Ochlazení na americkém trhu práce by mohlo být počátkem znepokojivějšího trendu

03.07.2024
akcieprácetržbyusa

Emise Googlu za posledních pět let vzrostly o polovinu

03.07.2024
AIecogoogle

Růst spotřeby oceli bude pokračovat i v tomto roce

30.09.2013

Společnost BH Securities v prosinci 2013 nabídla investorům 3letý certifikát, který je vázán na výkonnost v daném sektoru, resp. na akcie AK Steel (AKS), US Steel (X) a CIA Siderurgica (SID). Certifikát denominovaný v CZK nabízí roční výnos až 15 %.

Společnost BH Securities v prosinci 2013 nabídla investorům 3letý certifikát, který je vázán na výkonnost v daném sektoru, resp. na akcie AK Steel (AKS), US Steel (X) a CIA Siderurgica (SID). Certifikát denominovaný v CZK nabízí roční výnos až 15 %.Největší světový producent oceli ArcelorMittal (MT) po loňském celosvětovém růstu spotřeby oceli o 3,5 %, letos očekává další obdobný růst, resp. o 3,5-4 %. Zpomalení růstu poptávky po oceli očekává nicméně v největším světovém spotřebiteli v Číně. Po loňském 7 % růstu by zde spotřeba oceli měla vzrůst maximálně o 4,5 %, když svůj vliv má mít zejména zmírnění produkce ve stavebnictví. Poptávka po oceli by si svou růstovou tendenci měla udržet i v USA. Po loňské kontrakci v Evropě by pak expanze hospodářství měla meziročně zvýšit spotřebu oceli i v Evropě. ArcelorMittal predikuje až o 2,5 %.  

V návaznosti na výhled v sektoru ArcelorMittal očekává letos i zlepšení svého hospodaření. Zatímco v loňském roce vykázal zisk EBITDA 6,89 mld. USD, pro letošek predikuje 8 mld. USD.

Společnost BH Securities v prosinci 2013 nabídla investorům 3letý certifikát, který je vázán na výkonnost v daném sektoru, resp. na akcie AK Steel (AKS), US Steel (X) a CIA Siderurgica (SID). Certifikát denominovaný v CZK nabízí roční výnos až 15 % při ochranné bariéře 60 % počáteční hodnoty zmiňovaných titulů (jinými slovy původní investice je přitom plně chráněna až do případného 40 % poklesu titulů v okamžiku splatnosti certifikátu).

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top