investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Photon Energy investorům vyplatila již druhý měsíční kupon

15.02.2017

Společnost Photon Energy, která je jednou s předních českých firem v oblasti solární energie, vyplatila 13. 2. investorům

Společnost Photon Energy, která je jednou z předních českých firem v oblasti solární energie, vyplatila 13. 2. investorům již druhý měsíční kupon z nedávno vydaného dluhopisu, který nese výnos 6 %. Mnozí investoři určitě ocení měsíční frekvenci výplaty kuponu.

Nominální hodnota 1 dluhopisu je nastavena na 30 tisíc Kč, takže na tuto investici dosáhne široké spektrum investorů, kteří mají možnost ještě do konce roku koupit tento dluhopis přímo na webu emitenta nebo prostřednictvím volného trhu pražské burzy. Dluhopis má 7letou splatnost. Společnost Photon dříve vydala dluhopisy i v Německu, které se aktuálně obchodují za 102 % původní ceny a pravidelně navíc vyplácejí dividendu.

Photon Energy vydané dluhopisy plánuje použít zejména na urychlení expanze do slunné Austrálie, kde je solární energie plně konkurenceschopná i bez dotací. Photon plánuje v Austrálii výstavbu o celkové kapacitě 34 MWp a výstavba by mohla začít už letos.

Společnost zároveň uvedla, že elektrárny, které vlastní v České republice, na Slovensku a v Austrálii, v lednu vyrobily o 45% více, než se očekávalo.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top