investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Pfizer plánuje investovat do rozšíření výroby v Belgii 1,2 miliardy eur

03.12.2022
evropainvesticepandemie

Šéf FEDu Jerome Powell ubral na jestřábí rétorice

02.12.2022
akcieekonomikainflaceusa

Tesla předala firmě PepsiCo svůj první nákladní elektromobil Semi

02.12.2022
EVautoprodejtesla

Bývalý šéf kryptoburzy FTX popřel pokus o podvod

01.12.2022
kryptopenízesoud

Philipu Morris ČR stoupl v pololetí zisk o 5,8 %

29.09.2022

Tržby bez spotřební daně a DPH vzrostly o 10,4 procenta na 9,8 miliardy Kč...

Společnosti Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, stoupl v letošním prvním pololetí meziročně čistý zisk o 5,8 procenta na 1,8 miliardy Kč. Tržby bez spotřební daně a DPH vzrostly o 10,4 procenta na 9,8 miliardy Kč. Navzdory pokračujícímu výskytu nemoci covid-19 i dopadu ruské invaze na Ukrajinu zůstaly obchodní výsledky stabilní, uvedla dnes firma na webových stránkách.

Objem domácího odbytu zahřívaných tabákových výrobků se v České republice a na Slovensku zvýšil o 0,2 miliardy na celkových 1,6 miliardy kusů. Celkový objem domácího odbytu vzrostl o 0,6 procenta na 5,5 miliardy.

Podle společnosti pokračuje růst prodeje tabákových náplní HEETS a zařízení IQOS, v nichž se na rozdíl od obvyklých cigaret tabák zahřívá. Úroveň škodlivých a potenciálně škodlivých látek je podle firmy v těchto produktech výrazně nižší. Celkový počet dospělých uživatelů IQOS v ČR a na Slovensku dosáhl k pololetí letošního roku přibližně 830.000, z nichž zhruba 570.000 přešlo na IQOS a přestalo kouřit klasické cigarety.

Současnou situaci s dodávkami energie se společnosti podle tiskové zprávy daří zvládat i díky tomu, že se v minulosti věnovala snižování energetické náročnosti výrobního závodu v Kutné Hoře. "Od roku 2010 se nám podařilo snížit spotřebu energií o více než 40 procent v přepočtu na vyrobený milion kusů cigaret. Hledání dalších rezerv a diverzifikaci zdrojů jsme navíc v prvním pololetí letošního roku ještě urychlili," uvedla předsedkyně představenstva a generální ředitelka Philip Morris ČR Andrea Gontkovičová.

Philip Morris ČR v Česku zaměstnává přes 1000 lidí. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top