investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Výprodej na trzích se ve čtvrtek rozšířil

19.07.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Nasdaq ve středu prudce klesl

18.07.2024
S&P500akciedow jonesnasdaqusa

Vyvrátili vědci rasismus?

18.07.2024

Výrobce polovodičů TSMC navýšil tržby o 40 procent

18.07.2024
AItechnologietržbytsmcvýroba

Philip Morris investuje rozšíření závodu v Kutné Hoře

21.06.2023

Vybuduje nové kapacity pro výrobu náplní do bezdýmných produktů...

Tabáková společnost Philip Morris International (PMI) investuje více než miliardu korun do rozšíření závodu v Kutné Hoře. Vybuduje nové kapacity pro výrobu náplní do bezdýmných produktů, oznámila dnes v tiskové zprávě. V náplních se na rozdíl od obvyklých cigaret tabák zahřívá. Úroveň škodlivých a potenciálně škodlivých látek je podle firmy v těchto produktech výrazně nižší.

Nová infrastruktura vznikne vedle dosavadní výroby klasických produktů. Součástí budou i nové laboratoře zaměřené na zajištění nejvyšších standardů kvality produkce. "V rámci naší vize nahradit co možná nejrychleji cigarety lepšími alternativami se výrazně posouváme, miliardová investice do závodu v Kutné Hoře je dalším významným milníkem. Zároveň jde ruku v ruce s rostoucí oblibou bezdýmných produktů a s tím i klesající mírou kouření cigaret v České republice," uvedl generální ředitel skupiny PMI Jacek Olczak.

Závod v Kutné Hoře patří mezi pět největších lokací výroby klasických produktů skupiny. Většina nynější produkce míří na export v čele s Německem, Itálií a dalšími evropskými i mimoevropskými trhy. Produkce náplní do bezdýmných výrobků podle firmy ještě upevní tuto významnou exportní pozici.

Firma poukazuje na to, že i když nahřívaný tabák nebo e-cigarety nejsou bez rizika a jsou návykové, vytvářejí ve srovnání s cigaretami výrazně nižší hladiny škodlivých látek. Skupina se v roce 2016 zavázala co nejdříve nahradit cigarety alternativami. K prvnímu čtvrtletí tohoto roku přešlo na bezdýmné produkty PMI téměř 26 milionů spotřebitelů, z nichž 72 procent zcela přestalo s kouřením cigaret. Přibližně 35 procent tržeb PMI pocházelo v prvním čtvrtletí právě z prodeje alternativních produktů, přičemž ambicí společnosti je, aby do roku 2025 tvořily tyto příjmy více než polovinu.

Generální ředitelka Philip Morris ČR Andrea Gontkovičová uvedla, že za šest let od uvedení bezdýmných výrobků IQOS si cestu k této variantě oproti kouření cigaret našlo už více než půl milionu kuřáků, z nichž zhruba 70 procent díky tomu přestalo s kouřením úplně.

Philipu Morris ČR loni stoupl meziročně čistý zisk o 3,4 procenta na 3,6 miliardy Kč. Tržby bez spotřební daně a DPH vzrostly o 11 procent na 20,9 miliardy Kč. Společnost v Česku zaměstnává přes 1000 lidí. S akciemi společnosti se obchoduje na pražské burze.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top