investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

ČR se dostává do mzdově inflační spirály

29.05.2023
ekonomikainflacečesko

Škoda Auto nebude muset propouštět

29.05.2023
prácečeskoškoda

JP Morgan propustí 1000 zaměstnanců převzaté First Republic

26.05.2023
bankapráceusa

Neuralink vyvíjející mozkové čipy může zahájit testování na lidech

26.05.2023
regulacetechnologieusa

Nike klesl čtvrtletní zisk o 11 procent

22.03.2023

Nike se potýká s vysokým objemem neprodaných zásob a slabší byl i prodej v Číně...

Americkému výrobci sportovního oblečení a obuvi Nike ve třetím finančním čtvrtletí klesl čistý zisk o 11 procent na 1,24 miliardy dolarů (27,4 miliardy Kč). Firma to oznámila v úterý po uzavření amerických akciových trhů. Nike se potýká s vysokým objemem neprodaných zásob a slabší byl i prodej v Číně.

Výsledek ale navzdory poklesu zisku překonal očekávání analytiků. Tržby se zvýšily o 14 procent na 12,39 miliardy dolarů (274 miliard Kč) a rovněž překonaly odhady. Třetí čtvrtletí finančního roku 2023 skončilo v únoru.

Stejně jako ostatní maloobchodní prodejci se i společnost Nike zbavuje nadměrných zásob, za kterými jsou částečně problémy v dodavatelském řetězci. Vliv ale mají i změny v prioritách spotřebitelů. Hrubá marže, která je podílem hrubého zisku na tržbách, proto ve čtvrtletí klesla o 3,3 procentního bodu na 43,3 procenta. Je to výsledek snížení cen kvůli propagačním akcím a také snahy zbavit se neprodaných zásob.

Nike se snaží podpořit prodej v Číně, která je pro firmu třetím největším trhem podle objemu tržeb. Region se zotavuje z pandemie covidu-19, firmě se ale zatím nedaří prosadit se tak, jak by si představovala, uvedl server televize CNBC. Tržby v regionu ve třetím čtvrtletí klesly o osm procent na 1,99 miliardy dolarů, a to navzdory ukončení politiky nulového covidu, která v Číně brzdila ekonomickou aktivitu.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top