investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Michelin do tří let zruší až 2300 pracovních míst ve Francii

06.01.2021

Francouzská společnost Michelin, která je předním světovým výrobcem pneumatik, ve Francii do...

Francouzská společnost Michelin, která je předním světovým výrobcem pneumatik, ve Francii do tří let zruší až 2300 pracovních míst. Znamená to bezmála 11 procent nynější pracovní síly v zemi. Firma dnes uvedla, že chce zjednodušit a zefektivnit provoz. Tvrdí přitom, že nucenému propouštění se vyhne.

Podnik se chce soustředit na trh s prémiovými pneumatikami, zaměří se také na recyklování, nové materiály a další projekty, včetně využití vodíku, informovala agentura Bloomberg. Při přechodu k udržitelným materiálům má šéf společnosti Florent Menegaux v plánu rovněž modernizovat francouzské provozy.


Třebaže nebude zavřena žádná z továren společnosti, zrušeno v nich bude až 1200 míst. Na tento počet se Michelin chce dostat prostřednictvím předčasných odchodů do důchodu a odchodů po dohodě. Zbytek míst výrobce pneumatik seškrtá ve službách. V každém z následujících let tak chce firma zvýšit efektivitu o pět procent.


Společnost uvedla, že se potýká s hlubokou proměnou trhu s pneumatikami, která následovala po přílivu levných pneumatik z Číny do Evropy. To kompenzovala poptávka po pneumatikách na osobní a lehké užitkové vozy v Severní Americe, díky níž Michelin v říjnu zvýšil celoroční výhled.


Akcie Michelinu krátce po poledni přidávaly kolem půl procenta. Tržní kapitalizace společnosti tak činila zhruba 18,7 miliardy eur (4,9 bilionu Kč).


Zdroj: ČTK"Na konci roku 2019 se společnost Michelin stala světovým lídrem ve výrobě pneumatik s obratem 25,0 miliardy dolarů. Druhé místo s obratem 24,3 miliardy dolarů zaujala společnost Bridgestone."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top