investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple bude brzy vyrábět čipy M4

12.04.2024
appletechnologievýroba

JPMorgan ve čtvrtletí zvýšila zisk

12.04.2024
akciebankatržbyusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu propadly

11.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Je únorový obchodní deficit Číny rizikem?

08.03.2017

Čína se dlouhodobě chce, resp. musí přeorientovat více na domácí poptávku. Zvolení Trumpa a příklon USA a dalších ...

Čína se dlouhodobě chce, resp. musí přeorientovat více na domácí poptávku. Zvolení Trumpa a příklon USA a dalších zemí k protekcionizmu odklon od závislosti na exportu urychlí.

Únorový rapidní růst importu v dolarovém vyjádření byl způsoben zejména růstem cen komodit, především ropy. Té Čína dovezla více i v množstevním vyjádření díky novému vládnímu povolení pro nezávislé rafinerie dovézt ropu ze zahraničí. Třetím důvodem byl posilující dolar, který znamená, že stejné množství zboží stojí více dolarů, zdražuje tedy dovoz. A v neposlední řade působily i sezónní faktory a sílící domácí poptávka, která táhne dovoz i vývoz.

Domníváme se, že obchodní deficit Číny je dočasného charakteru a nebude dlouhodobým fenoménem. Nižší závislost na vývozu oslabí tendence yuanu oslabovat, a tím zmírní tlaky na odliv kapitálu z Číny. Celkově by tak ekonomika měla být stabilnější.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top