investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Microsoft investuje do AI firmy G42

16.04.2024
AIakviziceinvesticemicrosofttechnologie

Zisk Bank of America ve čtvrtletí klesl

16.04.2024
akciebankatržbyusa

Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl

15.04.2024
applesamsungsvěttechnologie

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Je Fortuna na nákup?

08.03.2017

Zákazníci sázkových společností celosvětově migrují z kamenných poboček do online a mobilních kanálů, kde je konkurence ...

Zákazníci sázkových společností celosvětově migrují z kamenných poboček do online a mobilních kanálů, kde je konkurence silnější a marže nižší. Tento jev je typický i pro řadu jiných odvětví, například retail obchody apod. Fortuně ale dál zůstává celá síť kamenných poboček, takže s sebou dál "veze" tyto fixní náklady, ale zároveň musí investovat a posilovat online kanál. Je to výrazná transformace obchodního modelu. Bude nutné některé pobočky průběžně zavírat a tím ziskovost udržet.

Velká akvizice oznámená před pár dny zvyšuje riziko, že společnost v dohledné době nevyplatí dividendu, takže akcie budou letos spíše čistě růstovým titulem bez dividendy. Akvizice velmi pravděpodobně zvýší tržby a zisky (čísla o ziskovosti nakupovaných společnostech nejsou k dispozici).

Celkově efekt akvizice přebíjí případné lepší nebo horší výsledky a firma je pro mě díky akvizici na nákup, byť bude díky dluhu pravděpodobně cena akcií více kolísat. Online sázení díky nově spuštěné platformě je také jednou z růstových příležitostí, které činí tento titul za současné ceny atraktivní.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top