investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Hodnota sociální sítě Reddit se po investicích zdvojnásobila

09.02.2021

Hodnota sociální sítě Reddit se díky dalším investicím zdvojnásobila a činí zhruba...

Hodnota sociální sítě Reddit se díky dalším investicím zdvojnásobila a činí zhruba šest miliard dolarů (zhruba 127 miliard Kč). Podnik těží z toho, že mu v období pandemie přibývají uživatelé, pozornost si ale získal i svou úlohou v kauze, kdy se drobní investoři spojili proti Wall Street. Na svém webu o tom píše list The Wall Street Journal (WSJ).

Reddit v pondělí od investorů získal 250 milionů dolarů. Peníze do něj vložily mimo jiné firmy rizikového kapitálu Vy Capital, k investorům patří také firmy Andreessen Horowitz a čínská internetová společnost Tencent Holding. Po dosud posledním investorském kole z února 2019 měl Reddit hodnotu tři miliardy dolarů, uvádí společnost PitchBook, která poskytuje data ze soukromých trhů.


Redditu se daří zvedat příjmy z reklamy. Jen v loňském čtvrtém čtvrtletí meziročně stouply o 90 procent, řekl WSJ generální ředitel firmy Steve Huffman. Firma, která byla založena v roce 2005 a sídlí v San Francisku, přesto není zisková.


Miliony nových uživatelů a nové inzerenty jí letos přinesla akce členů WallStreetBets, kteří jsou na Redditu registrováni a kteří se prostřednictvím této sítě domlouvali na koordinovaných nákupech akcií a stříbra, čímž způsobili jejich výrazný růst. Přivodili tak rozsáhlé ztráty velkým fondům sázejícím na pokles ceny a rozpoutali debatu o odpovědnosti makléřských firem a případné přísnější regulaci.


Před několika týdny si čerstvé peníze od investorů obstarala i sociální síť pro audio-chat Clubhouse. Podle PitchBook získala 100 milionů dolarů a teď má hodnotu miliardy dolarů.


Pozornost vyvolal rozhovor, který na platformě Clubhouse na začátku měsíce vedl šéf automobilky Tesla Elon Musk a ředitel makléřské společnosti Robinhood Vlad Tenev. V pondělí ale přístup k aplikaci Clubhouse zablokovaly tamním uživatelům čínské úřady, kterým se nelíbilo, že se na ní diskutuje také o citlivých tématech, jako je nezávislost Tchaj-wanu nebo o převýchovných táborech v Sin-ťiangu.


Zdroj: ČTK"Přibližně před deseti lety jsme mohli sledovat, jak lidé mobilizovaní přes sociální sítě svrhávají nepohodlné režimy v arabských státech. Vžilo se pro to označení Arabské jaro. V těchto dnech můžeme sledovat, jak lidé dohodnutí přes sociální sítě manipulují s cenami na burzách. Těžko říct, co je více nepochopitelné. Každopádně je zřejmé, že sílu sociálních sítí nelze podceňovat."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top