investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie společnosti Nvidia vzrostly o zhruba 11 %

24.05.2024
akcieburzanvidiausa

Značky McDonald's a KFC poškozuje v Asii a na Blízkém bojkot Izraele

24.05.2024
asiemcdonaldsobchod

Google v brzké době zahájí výrobu svých chytrých telefonů Pixel v Indii

24.05.2024
asiegoogletechnologievýroba

Výrobce počítačů Lenovo zvýšil čtvrtletní zisk o 118 %

23.05.2024
lenovoprodejtechnologietržby

Google dostal pokutu 2,4 mld EUR od Evropské Unie

04.07.2017

Samotná pokuta v objemu 2,4 mld. EUR by mohla být pouze částí celkového nákladu pro Google, resp. Google by mohl utrpět na ušlých tržbách a zisku.

Samotná pokuta v objemu 2,4 mld. EUR by mohla být pouze částí celkového nákladu pro Google, resp. Google by mohl utrpět na ušlých tržbách a zisku. Kromě pokuty totiž Googlu hrozí nižší tržby z reklamy a další regulatorní problémy v budoucnu u jiných služeb Googlu, například mapy, hodnocení restaurací a pod. Google bude tak mít nad sebou "damoklův meč" evropské regulace po mnoho dalších let. EU prohlásila, že bude Google monitorovat 5 let a může dát firmě pokutu až 5 % denní tržby, pokud firma nebude v souladu s pravidly do 90 dní. Současný soudní spor trval 7 let a Google údajně zveřejňoval na většinu vyhledávaných termínů například v oblasti turistického ruchu svůj srovnávač ve výsledcích na první stránce a velmi vysoko, zatímco konkurenční služby se často objevovaly až na dalších stránkách, které dostávají pouze zhruba 5 procent všech webových návštěv. Lze očekávat, že budoucí spory budou také trvat řadu let.
 
Je na Googlu, jakým způsobem zajistí, aby konkurenčním srovnávačům zboží a služeb zajistil rovné zacházení ve výsledcích. Vzhledem k cca 200 faktorům, které ovlivňují algoritmus Google PageRank, který řadí výsledky vyhledávání, má Google řadu cest, jak si vybrat řešení, které mu v rámci možností bude vyhovovat.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top