investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Velké technologické společnosti byly hnacím motorem dění na trhu

18.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Dow Jones v úterý přerušil šestidenní sérii ztrát

17.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ceny potravin v České republice klesají tři měsíce v řadě

17.04.2024
cenaekonomikavýrobačesko

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

17.04.2024
evropapenízeusačesko

Francouzský regulátor dal Amazonu pokutu 32 milionů eur

23.01.2024

Ten s pokutou nesouhlasí a vyhrazuje si právo na odvolání...

Francouzský úřad na ochranu osobních údajů CNIL vyměřil společnosti Amazon France Logistique pokutu 32 milionů eur (přes 793 milionů Kč). Úřad to dnes uvedl ve svém sdělení a rozhodnutí zdůvodnil příliš rušivým systémem dohledu, který byl zřízen kvůli sledování výkonnosti zaměstnanců. Pokutovaná firma ve Francii spravuje sklady amerického internetového prodejce Amazon. Ten s pokutou nesouhlasí a vyhrazuje si právo na odvolání.

Společnost Amazon France Logistique podle úřadu zavedla ukazatele sledující dobu nečinnosti zaměstnaneckých skenerů. Takový systém je podle CNIL nezákonný.

"Obecněji řečeno, CNIL považuje za nadbytečné uchovávat všechny údaje shromážděné systémem, jakož i výsledné statistické ukazatele pro všechny zaměstnance a dočasné pracovníky po dobu 31 dnů," uvedl CNIL.

"Systémy řízení skladů jsou standardem v oboru a jsou nezbytné pro zajištění bezpečnosti, kvality a efektivity provozu i pro sledování zásob a včasného zpracování zásilek v souladu s očekáváním zákazníků," hájil nastavení systému mluvčí Amazonu, kterého cituje agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top