investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Francouzský regulátor dal Amazonu pokutu 32 milionů eur

23.01.2024

Ten s pokutou nesouhlasí a vyhrazuje si právo na odvolání...

Francouzský úřad na ochranu osobních údajů CNIL vyměřil společnosti Amazon France Logistique pokutu 32 milionů eur (přes 793 milionů Kč). Úřad to dnes uvedl ve svém sdělení a rozhodnutí zdůvodnil příliš rušivým systémem dohledu, který byl zřízen kvůli sledování výkonnosti zaměstnanců. Pokutovaná firma ve Francii spravuje sklady amerického internetového prodejce Amazon. Ten s pokutou nesouhlasí a vyhrazuje si právo na odvolání.

Společnost Amazon France Logistique podle úřadu zavedla ukazatele sledující dobu nečinnosti zaměstnaneckých skenerů. Takový systém je podle CNIL nezákonný.

"Obecněji řečeno, CNIL považuje za nadbytečné uchovávat všechny údaje shromážděné systémem, jakož i výsledné statistické ukazatele pro všechny zaměstnance a dočasné pracovníky po dobu 31 dnů," uvedl CNIL.

"Systémy řízení skladů jsou standardem v oboru a jsou nezbytné pro zajištění bezpečnosti, kvality a efektivity provozu i pro sledování zásob a včasného zpracování zásilek v souladu s očekáváním zákazníků," hájil nastavení systému mluvčí Amazonu, kterého cituje agentura Reuters.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top