investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek odrazily výše od posledního výprodeje

12.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Apple bude brzy vyrábět čipy M4

12.04.2024
appletechnologievýroba

JPMorgan ve čtvrtletí zvýšila zisk

12.04.2024
akciebankatržbyusa

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve středu propadly

11.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Firma PepsiCo výrazně zvýšila čtvrtletní zisk

09.02.2024

Tržby ale mírně klesly a zaostaly za očekáváním analytiků...

Americký výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil zisk na 1,3 miliardy dolarů (zhruba 30 miliard Kč) z 518 milionů dolarů před rokem. Firma to dnes uvedla ve výsledkové zprávě. Tržby ale mírně klesly a zaostaly za očekáváním analytiků. Akcie podniku po zveřejnění výsledků ztrácely přes dvě procenta.

Poptávku po produktech firmy podkopalo opakované zdražování, poznamenala agentura Reuters. Francouzský řetězec supermarketů Carrefour začátkem letošního roku oznámil, že přestane v několika evropských zemích produkty firmy PepsiCo prodávat kvůli "nepřijatelnému zvyšování cen".

Tržby se ve čtvrtém čtvrtletí meziročně snížily o půl procenta na 27,85 miliardy dolarů. Analytici přitom v anketě společnosti LSEG čtvrtletní tržby odhadovali v průměru na 28,40 miliardy dolarů.

Za celý loňský rok firma zvýšila zisk na 9,1 miliardy dolarů z 8,9 miliardy v předchozím roce. Celoroční tržby vzrostly téměř o šest procent na 91,5 miliardy dolarů.

"Úspěšně jsme zvládli další rok zvýšené inflace, makroekonomické nestability, geopolitického napětí a mezinárodních konfliktů," uvedl šéf podniku Ramon Laguarta. "Jsme přesvědčeni, že našemu podnikání se na pozadí měnících se podmínek na trhu bude dařit i v roce 2024," dodal.

Takzvané organické tržby, které nezahrnují změny v podnikové struktuře a výkyvy kurzů měn, vloni vzrostly o 9,5 procenta. Firma dnes předpověděla, že v letošním roce se takto definované tržby zvýší nejméně o čtyři procenta.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top