investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Velké technologické společnosti byly hnacím motorem dění na trhu

18.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ranní zpravodaj: Dow Jones v úterý přerušil šestidenní sérii ztrát

17.04.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Ceny potravin v České republice klesají tři měsíce v řadě

17.04.2024
cenaekonomikavýrobačesko

Proč euro zlevňuje a americký dolar zdražuje?

17.04.2024
evropapenízeusačesko

Do ČR vstupuje estonská Inbank

13.09.2022

Celkem v ČR působí 44 bank s licencí České národní banky...

Na český trh vstupuje estonská fintechová banka Inbank, která se specializuje na financování obnovitelných zdrojů energií pro koncové uživatele. Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Celkem v ČR působí 44 bank s licencí České národní banky.

Inbank vedle svého zaměření na principy udržitelnosti a ekologie nabídne svým klientům možnost financování dopravních prostředků, například automobilů, elektrokol, skútrů i jiných produktů, jako jsou nábytek, spotřební elektronika či módní zboží.

Ředitel české Inbank Vít Růžička řekl, že jednou z hlavních výhod Inbank je rychlost. "Vyřízení žádosti i u poměrně vysokých částek financování, například v řádu stovek tisíc korun u pořízení fotovoltaických systémů či tepelných čerpadel, trvá u Inbank několik minut a může být řešeno kompletně on-line, bez nutnosti návštěvy klienta na jakékoliv pobočce," uvedl.

Vstup na český trh je pro banku strategický. "Česká republika je zemí s deseti miliony obyvatel, jejíž trh spotřebitelského financování je asi desetkrát větší než v Estonsku. Udělením bankovní licence ČNB jakožto pobočky banky nám také zaručuje přístup na místní depozitní trh. Cílem je získat jednoprocentní tržní podíl v ČR, což představuje úvěrové portfolio více než 100 milionů eur (2,46 miliardy Kč) “ uvedl předseda představenstva a zakladatel Inbank Priit Põldoja.

"Český bankovní trh je již nyní značně konkurenční, Češi jsou v oblasti finančních služeb poměrně konzervativní a preferují zavedené značky a zároveň nepatří mezi skalní příznivce udržitelnosti," řekl ČTK analytik Cyrrusu Vít Hradil. Pokračující energetická krize ovšem podle něj pravděpodobně poptávku po alternativních zdrojích energií, a tedy i po jejich financování, zvýší, a existuje zde tak potenciální okno příležitosti.

Inbank je estonská banka s evropskou bankovní licencí. Působí v pěti zemích Evropy, především v Pobaltí a Polsku, s více než 823.000 kontraktů a 5100 obchodních partnerů. Jejich prostřednictvím financovala zboží v hodnotě více než 1,5 miliardy eur (36,8 miliardy korun).


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top