investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně

14.06.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Tesla musí Cybertruck uzpůsobit pro vstup na evropský trh

14.06.2024
EVautoevropatesla

Čínská odveta za cla by dopadla na Mercedes, BMW, VW, Porsche a Ferrari

14.06.2024
autoevropačína

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024

Chce výrazně posílit svou přítomnost ve Španělsku...

Cloudová divize americké technologické společnost Amazon investuje 15,7 miliardy eur (388 miliard Kč) do datového centra ve Španělsku. Chce výrazně posílit svou přítomnost v zemi, uvedla dnes agentura Reuters. Datové centrum vznikne v autonomní oblasti Aragonie na severovýchodě Španělska.

Region je už teď centrem společnosti Amazon ve Španělsku. Podle oblastní vlády se investice bude realizovat v průběhu deseti let. Vláda plán označila za "největší technologickou investici ve Španělsku a v jižní Evropě".

Amazon uvedl, že nový plán nahradil předchozí záměr, který byl oznámen v roce 2021. Tehdy společnost vyčlenila pro Španělsko 2,5 miliardy eur. Díky investici bude až do roku 2033 v místních firmách každoročně vznikat odhadem v průměru 17.500 pracovních míst, uvedla americká firma.

"Rozhodnutí divize Amazon Web Services (AWS) vybrat si Španělsko nás staví do čela technologických inovací a umělé inteligence v Evropě," citoval Amazon ministra pro digitální transformaci Josého Luise Escrivu.

Americký technologický gigant uvedl, že svá datová centra ve Španělsku bude plně napájet energií z obnovitelných zdrojů.

Různí poskytovatelé cloudových služeb, jako je AWS nebo Azure od Microsoftu, investují v Evropě do budování datových center mnoho peněz. V minulosti se soustředili do stejných regionů.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top