investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Google čelí v USA obvinění

21.09.2023
googlesoudtechnologie

Cisco za 28 miliard USD koupí firmu Splunk

21.09.2023
akviziceinvesticetechnologieusa

Hyundai chce letos vyrobit 328.500 aut

20.09.2023
autohyundaičesko

Německo chce omezit zařízení Huawei a ZTE

20.09.2023
německotechnologietelekomunikace

Den ve znamení Donaldů

24.01.2017

Americké akcie v pátek vstřebávaly protekcionistický tón inauguračního projevu Trumpa a reagovaly mírně pozitivně. Celkově ale týden ...

Americké akcie v pátek vstřebávaly protekcionistický tón inauguračního projevu Trumpa a reagovaly mírně pozitivně. Celkově ale týden uzavřely naopak lehce v záporu. Je tedy vidět opatrnost investorů po Trumpově rally. Trhy čekají na skutečné kroky nového prezidenta a také hospodářské výsledky firem.

Dolar v reakci na prezidentův projev reagoval oslabením. Zlato rostlo po odraze od silné technické podpory na 1 200 dolarech za unci. Ropa po 2 dnech růstu oslabovala po rekordně vysokém přírůstku týdenních aktivních ropných vrtů. Američtí těžaři totiž přidali 29 vrtů. Ropě nepomohl ani víkendový výsledek první kontrolní schůzky, jejíž cílem je monitorovat a vyhodnocovat dodržování dohody o omezení těžby, která ukázala, že z celkového snížení bezmála 1,8 mil. barelů denně bylo již cca 1,5 mil. provedeno. Dohoda se tedy vesměs dodržuje.

Čínský regulátor si přeje zchladit spekulativní obchodování s Bitcoiny a tak se 3 největší čínské bitcouinové burzy rozhodly vyjít vstříc a zavést poplatek 0,2 % z každé transakce.

Samsung bude muset kvůli problémům s bateriemi Galaxy Note 7 odložit na neurčito představení nového telefonu Galaxy S8, které bylo plánováno na 27. února.

Dnes reportují například McDonald’s nebo Yahoo.

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top