investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Reddit podepsal smlouvu s OpenAI

17.05.2024
AIakcietechnologie

Ranní zpravodaj: Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely na rekordních hodnotách

16.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

ČEZ investuje do roku 2030 v Ústeckém kraji 100 miliard Kč

16.05.2024
investiceČEZčesko

ČT Author Cup 2014 - BHS v soutěži týmů

16.10.2014

Tradičního závodu ČT Author Cupu 2014 v Jizerských horách, který se letos uskutečnil již po devatenácté, se zúčastnil i tým BH Securities.

Tradičního závodu ČT Author Cupu 2014 v Jizerských horách, který se letos uskutečnil již po devatenácté, se zúčastnil i tým BH Securities. Z celkem 117 zúčastněných týmů, si tým BHS vybojoval 49. místo. Všem zúčastněným gratulujeme! 

Přes 3000 závodníků dojelo v sobotu 11. října 2014 do cíle 19. ročníku ČT Author Cupu. Vítězství slavili Jan Škarnitzl mezi muži a jeho sestra Jitka mezi ženami.

Tradiční závod v Jizerských horách se letos uskutečnil již po devatenácté, letos podruhé s podporou České televize. Na trať dlouhou 63 kilometrů s převýšením bezmála 1600 metrů se vydalo přes 3000 startujících, jimž kraloval v absolutním pořadí Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek). Mezi ženami si loňské vítězství při své druhé účasti zopakovala jeho sestra Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point).

Josefův Důl, který závodu opět poskytl zázemí, přivítal účastníky ČT Author Cupu 2014 nezvykle teplým a slunečným počasím. Říjnový termín přinesl v uplynulých 18 ročnících (respektive 19 budeme-li počítat i nultý ročník) i daleko extrémnější počasí včetně sněhu a mrazů, zatímco letos si mohli cyklisté užít dosyta barevného babího léta. Trať závodu je postavená tak, aby byla sjízdná pro kohokoliv a za jakéhokoliv počasí. Nepřítelem je tu jen vysoká rychlost, kdy to může závodníkům uklouznout na štěrku v zatáčkách anebo na přechodu ze suché na mokrou silnici.

I díky příznivému počasí, které narušoval jen místy silný vítr, provázela letošní ČT Author Cup pohodová atmosféra. Tu ocenil i pozdější vítěz závodu Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek). „Jsou to pro mě jedny z posledních závodů v letošní sezoně. Celý tým tady poblíž bydlí, my tu máme chalupu a večer se tu všichni potkáme, takže spojím závodění s příjemným setkáním. A navíc je krásné počasí,“ liboval si „Škarna“.

Tvrdé bitvy z průběhu sezony jako by tuto sobotu byly zapomenuty. Na špici závodu se v první půlce jelo relativně v poklidném tempu, které ale přesto bylo svým způsobem selektivní a na vrchol prvního kopce, který ale zdaleka nepatří k těm nejnáročnějším na trase ČT Author Cupu, tak vyjela pohromadě poměrně početná vedoucí skupina.

„Letos tady chyběli lidi jako Kristian Hynek nebo Matouš Ulman, co nesnesou velký balík. Nebyl to závod na čas, ale na pořadí, a podle toho vypadala taky taktika. Opravdu závodit se začalo až tak na 50. kilometru,“ řekl k průběhu závodu Škarnitzl, který k josefodolské přehradě přijel společně s Jiřím Novákem (Betch.nl Superior Brentjens), Michalem Bubílkem (Kellys Bikeranch), Janem Nesvadbou (Superior Rubena Team) a Dominikem Buksou (Česká spořitelna Specialized). Z dění na čele mezitím odpadl obhájce vítězství Václav Ježek (Ivar CS - Author), který v Jizerkách usiloval o vítězný hattrick. Ze hry jej ale vyřadil přetržený řetěz.

Uvedená pětice si hlídala vybudovaný náskok a v tomto složení dojela také do cíle. O vítězi rozhodlo víceméně závěrečné stoupání na Karlov, kdy kousek pod vrcholem rychlým nástupem získal drobný náskok Škarnitzl. „Byl to takový rychlý nástup, ale pak jsem byl překvapený, jak je to do cíle ještě daleko. Moc jsem si to nenastudoval, ale naštěstí jsem měl dostatečný náskok si to ohlídat,“ shrnul novopečený vítěz ČT Author Cupu 2014.

Jako druhý protnul cílovou pásku Michal Bubílek, který to do Jizerských hor z Liberce, kde žije, také nemá daleko a trať tak velmi dobře zná. A totéž platí i o třetím Jiřím Novákovi, který o umístění na pódiu rozhodl svými sjezdařskými schopnostmi. „Kluky jsem trochu na hranu předjel ve sjezdu a bylo z toho 3. místo. Ale jsem ve výsledku rád, s výkonem jsem spokojený a bylo fajn se s klukama na podzim takhle hezky projet,“ shrnul s typickým nadhledem „Ňumi“.

Zpestřením pelotonu byl i letos skifař Ondřej Synek, který letos vylepšil své loňské umístění, a to vcelku výrazně. Dojel sedmnáctý se ztrátou pěti minut na vítěze. „Vloni jsem tu byl poprvé, to jsem o trati nic nevěděl. Letos to bylo trochu lepší. Nepřepálil jsem začátek, tempo bylo vyrovnané, takže nahoře na panelkách jsem si celkem odpočinul před těmi kopci.

A taky jsem měl i víc najeto, na soustředěních s Duklou jezdíme na horských kolech vcelku hodně,“ popisoval po dojezdu do cíle stříbrný medailista z OH v Londýně. „Jeli jsme v takové šestičlenné skupině o 12. místo. Kluci mě chválili, s mýma 105 kilama je to myslím dobrý výkon,“ usmíval se Synek.

Kategorii žen stejně jako vloni ovládla sestra absolutního vítěze Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point). Zatím má tedy výbornou bilanci: druhý start, druhé vítězství. „Na mě tahle trať ale moc není. Tempo je vcelku vysoké, navíc po těch rovinách dá hodně práce udržet se s mojí váhou v těch skupinách. Bolelo to chvílemi dost, hlavně ten kopec od přehrady byl na konec sezony strašný šrot,“ soukala ze sebe v cíli Jitka. Od startu vedla, v půlce závodu se do její skupiny dotáhla Zuzana Neckářová (Lawi Author Team), ale za Bedřichovem se své jediné soupeřce opět vzdálila a slavila tedy zlato. Neckářová se postavila na stříbrný stupínek a bednu v dámské kategorii doplnila třetí Ivana Loubková (Eleven-Rubena Test Team).

   

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top