investice.cz /magazín

Vaše investiční příležitosti

Česká spořitelna může odkoupit úvěrové portfolium Sberbank CZ

07.12.2022
akvizicebankainvesticečesko

Boeing vyrobil poslední letadlo 747

07.12.2022
boeingsvět

Tržby obchodníků dramaticky klesají

06.12.2022
obchodtržbyčesko

TSMC postaví druhý závod na čipy v Arizoně

06.12.2022
investicetsmcusa

Coca-Cola zvýšila tržby i zisk

26.04.2022

Největší světový výrobce nealkoholických nápojů meziročně zvýšil čistý zisk o 24 procent...

Americká společnost Coca-Cola v prvním čtvrtletí díky růstu prodejních cen a oživení poptávky po limonádách v kinech a restauracích zvýšila tržby i zisk. Největší světový výrobce nealkoholických nápojů meziročně zvýšil čistý zisk o 24 procent na 2,78 miliardy dolarů (63,2 miliardy Kč). Firma o tom dnes informovala ve výsledcích hospodaření. Čisté tržby vzrostly o 16 procent na 10,5 miliardy dolarů.

Výsledek překonal odhady analytiků. Ti v anketě společnosti Refinitiv očekávali tržby 9,83 miliardy dolarů. Zisk na akcii bez jednorázových položek činil 64 centů, zatímco analytici počítali s částkou 58 centů.

Výrobci spotřebního zboží zvýšili ceny kvůli rostoucím nákladům na přísady, jako je káva a cukr, a také kvůli vyšším nákladům na pracovní sílu a dopravu, připomíná agentura Reuters. Poptávka ale zůstala vysoká, neboť spotřebitelé po pandemických uzávěrách více utrácejí.

Analytici i firmy samotné ale varují, že poptávka by mohla polevit, protože válka na Ukrajině a zákaz vývozu palmového oleje z Indonésie vedou k růstu světových cen potravin.

Coca-Cola uvedla, že pozastavení činnosti v Rusku ovlivní její roční zisk o čtyři centy na akcii a roční čisté tržby o jedno až dvě procenta. Výhled ročního růstu srovnatelného zisku na akcii však ponechala beze změny na úrovni pět až šest procent.


Zdroj: ČTK

„Uzavření barů, restaurací a dalších podniků mělo za následek propouštění ve společnosti Coca-Cola. S tím, jak se zlepšuje situace kolem pandemie koronaviru, se zlepšují i výsledky této legendární společnosti.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top