investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi zvýšil tržby o 11 %

19.03.2024

Pomohla mu silnější poptávka...

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí tržby meziročně o 10,9 procenta na 73,24 miliardy jüanů (zhruba 237 miliard Kč), a překonal tak odhady. Pomohla mu silnější poptávka v čase, kdy trh s chytrými telefony ožívá. Firma, která příští týden začne v Číně prodávat svůj první elektromobil SU7, to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Upravený čistý zisk vzrostl o 236,1 procenta na 4,9 miliardy jüanů. Tím také překonal očekávání analytiků, kteří zisk odhadovali na 3,89 miliardy.

"Jak jsme už dříve čekali, celkový odbyt chytrých telefonů byl ve druhé polovině roku 2023 lepší než v prvním pololetí," uvedl v konferenčním hovoru prezident společnosti Xiaomi Lu Wej-ping. "Globální trh se spotřební elektronikou nadále vykazuje trend postupného oživení," dodal.

Celosvětový odbyt chytrých telefonů Xiaomi podle údajů výzkumné společnosti Canalys vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí meziročně o 23 procent na 40,7 milionu kusů. To čínskou společnost Xiaomi řadí na třetí místo na světě s tržním podílem 13 procent.

V samotné Číně, která pro Xiaomi představuje největší trh, se odbyt zvýšil o 12 procent na 9,5 milionu telefonů. Firma tak v žebříčku prodejců figuruje na pátém místě s tržním podílem také 13 procent.

Společnost Xiaomi uvedla, že chce, aby se její vůz SU7 stal jedním z trojice nejprodávanějších elektromobilů v Číně, a konkuroval tak americké Tesle a čínskému rivalovi BYD. Čínský trh s elektromobily je největší na světě. Prodej elektromobilů tam za leden až únor meziročně vzrostl o 18 procent, za celý loňský rok se zvýšil o 21 procent.


Zdroj: ČTK

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top