investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Americké akcie v úterý uzavřely v zeleném s rekordními maximy

22.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Divize Amazonu investuje 15,7 miliardy eur do datového centra

22.05.2024
amazonevropainvestice

Apple možná získával minerály z konfliktních oblastí Konga

22.05.2024
applevýroba

Ranní zpravodaj: Nasdaq Composite dosáhl rekordního závěru

21.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusazlato

Ceny potravin v České republice klesají tři měsíce v řadě

17.04.2024

Nejrychleji ze všech zemí Evropské unie...

Ceny zemědělských výrobců se v březnu meziročně snížily o 13,2 procenta. Jednalo se již o jedenáctý měsíc v řadě, kdy došlo k poklesu cen. V rostlinné výrobě došlo ke snížení cen o 15,5 procenta a v živočišné výrobě o 10,5 procenta. Některé položky však prudce zdražily. Jedná se například o ovoce či brambory. Podle Eurostatu již tři měsíce v řadě klesají ceny potravin v České republice nejrychleji ze všech zemí Evropské unie.

V březnu došlo k meziroční stagnaci cen průmyslových výrobců. Ceny potravinářských výrobků klesly o 5,0 procenta. Zlevnily především oleje a tuky o 22,2 procenta či mlýnské a škrobárenské výrobky o 19,8 procenta. Naopak vzrostly ceny motorových vozidel, přívěsů a návěsů o 3,7 procenta či ceny elektřiny, plynu, páry a klimatizovaného vzduchu o 2,6 procenta.

Ceny stavebních prací v březnu meziročně vzrostly o 1,6 procenta. Naopak ceny materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví zlevnily o 1,8 procenta. Postupné rozbíhání hypotečního trhu pomůže oživit české stavebnictví, které je však dlouhodobě sevřeno ve svěrací kazajce přeregulovaných stavebních předpisů.


Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Ceny v průmyslu i stavebnictví se stabilizovaly a meziročně se mění jen velice mírně. Naopak ceny v zemědělství dál prudce klesají. To způsobilo, že potraviny v České republice zlevňují nejrychleji ze všech zemí Evropské unie již tři měsíce v řadě.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top