investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Fed udržel sazby na stabilní úrovni v rozmezí 5,25-5,50 %

13.06.2024
akcieekonomikateslausa

Snížením byrokracie o čtvrtinu by firmy ročně ušetřily 18 miliard korun

13.06.2024
ekonomikaobchodpodnikáníčesko

Google bude s pomocí AI testovat funkci pro zjištění krádeže telefonu

12.06.2024
AIgoogletechnologie

Ranní zpravodaj: Akcie Tesly v úterý klesly až o 3 %

12.06.2024
akcieappleburzainflacetesla

Cena práce v USA jde prudce nahoru, řekl šéf investiční banky JPMorgan

12.01.2022

Cena práce jde ve Spojených státech prudce nahoru, řekl šéf investiční banky JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon...

Cena práce jde ve Spojených státech prudce nahoru, řekl šéf investiční banky JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon. Tlak na zvyšování mezd je teď v USA podle něj největší, jaký za svého života viděl. Průměrná hodinová mzda se v prosinci zvýšila nejvíce od dubna a výrazněji, než se čekalo. To signalizuje, že zaměstnavatelé jsou ochotni platit víc, aby získali vhodné zaměstnance a udrželi si je, uvedla agentura Bloomberg.

"Cena práce jde nahoru, budeme se s tím muset vyrovnat," řekl Dimon v rozhovoru na stanici Fox Business. Situace ale podle Dimona není tak špatná jako jiné ekonomické scénáře, které připadají v úvahu. "Je mnohem horší stěžovat si na patnáctiprocentní nezaměstnanost a na recesi, než si stěžovat na příliš rychlý růst mezd," řekl.


JPMorgan Chase & Co patří k největším bankám na Wall Street a k nejdůležitějším institucím z hlediska globální finanční stability. Banky na Wall Street se už nějaký čas potýkají s nedostatkem lidí, a to od řadových obchodníků až po nejvyšší manažery. Začaly jim proto platit víc.


Dimon v rozsáhlém interview také upozornil, že banky zřejmě budou oznamovat výraznější růst poskytnutých úvěrů než za předchozí čtvrtletí. Za loňský rok se objem úvěrů příliš nezvyšoval, lidé i firmy si peníze z podpůrných pandemických programů raději nechávali a další půjčky si nebrali, pokud nebyly nutné.


"Růst úvěrů se v případě firem pravděpodobně vrátí k normálu," řekl Dimon. "Co se spotřebitelů týče, i tam se vrátí k normálu, ale může to trvat ještě dalších šest až devět měsíců," dodal.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„JPMorgan Chase je obří institucí, která vznikla spojením několika velkých amerických bankovních společností jako jsou Chase Manhattan Bank, JP Morgan & Co., Bank One, Bear Stearns a Washington Mutual.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top