investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti
Víc než na termíňáku

Ranní zpravodaj: Akcie technologických společností vedly ve čtvrtek k růstu hlavních indexů

08.12.2023
S&P500akcieburzadow jonesnasdaq

McDonald's se chystá otevřít novou síť poboček pro milovníky sladkého

08.12.2023
investicemcdonaldsstrategie

Britský antimonopolní úřad přezkoumá partnerství Microsoftu a OpenAI

08.12.2023
microsoftregulacetechnologie

Nio zvažuje další rušení pracovních míst

07.12.2023
EVautoprácečína

Britský řetězec Debenhams po 242 letech existence zavře poslední obchody

05.05.2021

Britský maloobchodní řetězec Debenhams po 242 letech existence zavře v polovině května posledních...

Britský maloobchodní řetězec Debenhams po 242 letech existence zavře v polovině května posledních 49 obchodů v Británii. Společnost to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. Firma, která se s problémy potýkala léta a které poslední ránu zasadila koronavirová krize, je od prosince v likvidaci.

Debenhams už dříve oznámil, že k 8. květnu zavře v Británii 52 obchodů. Zbylých 49 poboček ve městech Belfast, Birmingham, Bristol, Manchester, Liverpool nebo Newcastle přivítá poslední zákazníky mezi 12. a 15. květnem. Firma jim na módní oblečení a potřeby do domácnosti nabízí až 80procentní slevy.


I když kamenné pobočky společnosti z britských ulic zmizí, značka Debenhams bude žít dál, protože ji v lednu za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) koupil britský on-line prodejce oblečení Boohoo. Společnost Debenhams byla založená v Londýně v roce 1778. V roce 2004 otevřela obchodní dům na pražském Václavském náměstí.


Zdroj: ČTK
"V nedávné době bylo zveřejněno odhalení, že společnost Boohoo spolupracovala se subdodavatelem, který vyplácel nezákonně nízké mzdy kolem 3 až 4 liber za hodinu. Zákonem stanovené minimum v Británii přitom činilo 8,72 libry za hodinu."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top