investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Lékárny Pilulka loni zvýšily svou ztrátu

29.05.2024
akcieprodejtržbyčesko

Poptávka po iPhonech v Číně oživuje

28.05.2024
appleprodejčína

Japonské automobilky vyvinou nové motory upravené pro elektromobily

28.05.2024
EVautojaponskovýroba

Ranní zpravodaj: Očekávání ohledně snížení úrokových sazeb

27.05.2024
akcieburzaekonomikainflaceusa

Britský řetězec Debenhams po 242 letech existence zavře poslední obchody

05.05.2021

Britský maloobchodní řetězec Debenhams po 242 letech existence zavře v polovině května posledních...

Britský maloobchodní řetězec Debenhams po 242 letech existence zavře v polovině května posledních 49 obchodů v Británii. Společnost to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení. Firma, která se s problémy potýkala léta a které poslední ránu zasadila koronavirová krize, je od prosince v likvidaci.

Debenhams už dříve oznámil, že k 8. květnu zavře v Británii 52 obchodů. Zbylých 49 poboček ve městech Belfast, Birmingham, Bristol, Manchester, Liverpool nebo Newcastle přivítá poslední zákazníky mezi 12. a 15. květnem. Firma jim na módní oblečení a potřeby do domácnosti nabízí až 80procentní slevy.


I když kamenné pobočky společnosti z britských ulic zmizí, značka Debenhams bude žít dál, protože ji v lednu za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) koupil britský on-line prodejce oblečení Boohoo. Společnost Debenhams byla založená v Londýně v roce 1778. V roce 2004 otevřela obchodní dům na pražském Václavském náměstí.


Zdroj: ČTK
"V nedávné době bylo zveřejněno odhalení, že společnost Boohoo spolupracovala se subdodavatelem, který vyplácel nezákonně nízké mzdy kolem 3 až 4 liber za hodinu. Zákonem stanovené minimum v Británii přitom činilo 8,72 libry za hodinu."

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top