investice.cz /magazín
Vaše investiční příležitosti

Ranní zpravodaj: Akcie opět končí obchodní týden v zelených číslech

20.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

Již rok klesají ceny zemědělských výrobců

20.05.2024
cenaprůmyslvýrobačesko

Optimální investiční portfolio do příštích let

20.05.2024
akciedluhopisyinflaceinvesticetechnologie

Ranní zpravodaj: Dow Jones se poprvé v historii dotkl hranice 40 000 bodů

17.05.2024
S&P500akcieburzadow jonesnasdaqusa

BMW chce příští rok vytvořit 6000 nových pracovních míst

30.12.2021

Německá automobilka BMW plánuje v příštím roce vytvořit až 6000 nových pracovních, aby se připravila na...

Německá automobilka BMW plánuje v příštím roce vytvořit až 6000 nových pracovních, aby se připravila na rostoucí poptávku po svých elektrických vozech. Řekl to v rozhovoru s deníkem Münchner Merkur generální ředitel automobilky Oliver Zipse.

Zipse uvedl, že BMW je na dobré cestě v transformaci, má závody připravené na výrobu elektromobilů a očekává příští rok další růst prodeje. To je také důvod, proč plánuje zvýšit příští rok počet pracovníků o pět procent.


BMW doposud prodala více než jeden milion elektrických vozů, a to jak čistě elektrických, tak hybridních. Do roku 2025 plánuje zvýšit prodej čistě elektrických vozů na dva miliony.


Zipse se také domnívá, že vzhledem k současným investicím výrobců polovodičů by měl být problém s jejich nedostatkem do roka zažehnán. "Očekávám, že do konce příštího roku bude situace do značné míry normální," uvedl.


Zipse také prohlásil, že poptávka po elektromobilech je velmi vysoká. "Náš i4 je vyprodán na několik měsíců, stejně jako model iX," řekl. V příštím roce chce automobilka představit elektrickou verzi svého luxusního sedanu řady 7.


Cílem automobilky je, aby do roku 2030 měly elektromobily na jejím celkovém prodeji podíl nejméně 50 procent. Zipse ale varoval, že velkou překážkou rychlejšího rozšíření elektromobilů mezi zákazníky je nedostatek dobíjecí infrastruktury v Evropě, kde nyní počet elektromobilů roste pětkrát rychleji než infrastruktura. Také z toho důvodu je proti zákazu aut se spalovacím motorem, napsaly agentury DPA a Reuters.


Zdroj: ČTK
Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

„Burzovní hodnota společnosti Tesla je v současné době vyšší než součet hodnot společností Volkswagen, BMW, Daimler, General Motors a Ford.“

Štěpán Křeček, hlavní ekonom BHS

Investiční příležitosti

Jestli jste již načerpali dost informací, přišel čas zamyslet se, jak je využít. Pokud máte chuť zapojit se do světa investic, stačí si vybrat svou příležitost.

top